reklama
 

Vydejte se na podzim do termálů: Evropské lázně, které stojí za to vyzkoušet

Maďarsko - Mendan Magic Spa

Maďarské termální lázně se díky své dlouhé tradici i kvalitním službám těší mimořádné oblibě a jsou jedny z nejnavštěvovanějších na světě. Proslulé jsou například termální lázně Gránit ve městě Zalakaros na jihozápadě země, asi dvě hodiny cesty autem od hlavního města Budapešti a jen pár desítek kilometrů od oblíbeného Balatonu. 

Místní termální voda dosahuje přirozeně až 96 stupňů Celsia a je v celé Evropě jedinečná svým obsahem chloridu sodného a hydrogenuhličitanu. Z místního ubytování doporučujeme například hotel Mendan Magic Spa, který leží jen asi 200 metrů od samotných lázní, disponuje i vlastním wellness centrem. Na ploše celého jednoho čtverečního kilometru si tak můžete užít termální i zážitkové bazény, saunový svět či bohatou nabídku masáží. Hned vedle hotelu pak stojí zdravotnické zařízení s množstvím terapeutických i kosmetických služeb.

Alespoň jeden den určitě věnujte i výletům za skvělou místní gastronomií. V podstatě povinností každého turisty je ochutnat proslulý maďarský guláš, čabajku a langoše. Pokud máte rádi polévky, nevynechejte ani známou rybí polévku halászlé. Výbornou podávají zejména v restauracích u Balatonu. V Budapešti si pestrou škálu maďarských dobrot nakoupíte na tržnicích, kterých je v hlavním městě skutečně plno. Dobré jídlo samozřejmě zapijte některým z proslulých lokálních vín. Pokud je libo něco ostřejšího, nabízí se slavný bylinný likér Unicum Zwack. Jako sladkou tečku si v některé kavárně dejte šomló halušky, krémeš nebo Dobošův dort.

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama