reklama

Uvolněte se jógou: 6 pozic, které vám pomohou zbavit se stresu

Po čase jsem se sešla s jogínkou Jaruškou Sedláčkovou a poprosila ji, jestli by na míru pro vás nevytvořila sestavu na úzkosti, strachy a další srdeční problémy, které zná každý z nás.

Ilustrační snímek. Prohlédnout grafiku
Ilustrační snímek. | Foto: Shutterstock

Kromě série asán pro vás nachystala Jaruška i malý "srdeční" úvod ve svém poetickém stylu…

"Srdce je císařem. Císařem našeho těla. Když se cítí dobře, cítí se dobře celé tělo. Určitě nesčetněkrát během celého dne něco cítíme, ale pak ten pocit přetapetuje mysl. Na základě našeho minulého si projektujeme strachy, úzkosti, předsudky i očekávání budoucího, a nejen že se tak energicky vysilujeme, ale navíc se můžeme ochudit z prožitku nového, osvěžujícího a obohacujícího.

Úzkomyslnost, se dá jógovou praxí nasměrovat ku prospěšnému, k srdci. Emoční vlny, které do nás neustále narážejí jako strach, vztek, ego, touha, závist a žárlivost, mají i své kvality. Je nasnadě se je naučit s laskavostí přijímat, nelynčovat se za ně a vědět, jak s nimi nakládat. Ásanová praxe srdce harmonizuje a revitalizuje. Úklony umožňují delší dech, rotace ždímají smutky, předklony učí smiřování se s minulostí a rozvíjení pokory, záklony učí zvědavosti srdce a obrušují strach."

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama