reklama

Testování jídla v krabičkách: Jaké jsou zkušenosti našich čtenářek

Krabičková dieta dnes patří k vyhledávaným způsobům stravování. V první řadě chtějí lidé zhubnout, ale také se chtějí naučit jak si sestavit vyvážený jídelníček. Do redakce nám přišly ohlasy vás, čtenářek, které tento styl stravování vyzkoušely. Trápily se hlady? Povedlo se jim opravdu zhubnout? A jak jim jídlo chutnalo? Přečtěte si názory těch, které mají s krabičkami vlastní zkušenosti.

Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: iStock

Z ohlasů jsme vybrali příspěvek slečny Petry (33 let) a paní Marcely (50 let). Každá z nich si přála vyzkoušet krabičkou dietu na měsíc z jiného důvodu.

Petra, maminka ročního syna měla přesně měsíc před svatbou a chtěla zhubnout tři kila, paní Marcela toužila shodit 5 kilo. Obě se shodly v tom, že si chtějí osvojit zdravý styl stravování. Jak se Petře a Marcele podařilo splnit nastavené cíle?

Petra (33): "Je fajn mít v lednici vždy připravené jídlo a ještě vědět, že jíte zdravě."

"Než jsem otěhotněla a porodila dnes už ročního syna Matyáška, jedla jsem zdravě a sportovala. Jenže v těhotenství a po porodu se všechno změnilo. Na přípravu zdravého jídla nemám čas, kvůli nočnímu vstávání mi chybí mi energie, kterou doháním sladkostmi. Nejčastějším obědem a večeří se pak pro mě stal namazaný chleba. Výsledkem jsou tři kila nahoře, špatný pocit, horší pleť a únava. Různé krabičkové diety jsem zkoušela už dříve a jediná značka, od které mi jídlo opravdu chutnalo, byl Vitalbox. Tak jsem se k ní vrátila. Pomocí krabiček jsem za měsíc shodila tři kila a i když to pro někoho může být málo, mě se to zdálo při výchozí váze 62 kg na výšku 169 cm akorát.Přiznávám, někdy jsem režim porušila, to se může stát. Kromě sójového masa a cizrny jsem si pochutnala opravdu na všem. Za celý měsíc jsem neměla dvakrát stejné jídlo, což mi přišlo skvělé. Za mě jsou krabičky skvělý způsob stravování.

Co Petře nejvíc chutnalo: "Jejich snídaně a dopolední sladké svačinky. Proteinové palačinky s ořechy a jablky, lívance s borůvkovým přelivem nebo malinový cheescake? Samozřejmě to složení je jiné, ale na chuti to neubíralo, právě naopak! Ani jsem neměla pocit, že držím nějakou dietu."

Marcela (50): "Konečně jsem jedla pravidelně a nechyběla tomu pestrost!"

"Nebyla jsem nikdy ten typ, co by ml čas na pravidelné jídlo. Přes den jsem se odbývala a večer a u televize jsem se často odměnila za perný den sklenkou vína a oříšky. Na cvičení také nebylo moc času. Jenže tenhle životní styl není opravdu správný a moje tělo kvůli tomu začalo chátrat. Nedávno mi bylo padesát, což už dneska ale není žádný věk, a tak jsem si řekla, že na sobě zapracuji. Rozhodla jsem se pro krabičky. Ani bych nevěřila, jak může zdravé jídlo člověka změnit. Ze začátku stravování na krabičkách jsem si musela spíš připomínat, že už je zase čas jíst. Připadalo mi totiž, že nedělám nic jiného, a přitom mi šla kila pořád dolů! Na každou další krabičku jsem se pak už úplně těšila. Líbilo se mi, že jím pokaždé něco jiného. Bavilo mě ochutnávat, co jsem ještě nikdy nejedla a kolikrát jsem si říkala - bože, proč mě někdy nenapadlo udělat si k svačině třeba domácí pomazánku? Vždyť na tom není nic tak těžkého a je to vlastně dobrota! Za měsíc na krabičkách jsem zhubla krásných 6 kilo a přitom jsem snad pořád jedla!

Při výchozí váze 72 kg na výšku 168 cm jsem teď už se sebou celkem spokojená. Zdravé jídlo mi přineslo mnohem víc energie, takže jsem najednou měla chuť jít po práci i na dlouhou procházku, projet se na kole a dokonce jsem se donutila třikrát až čtyřikrát týdně doma nejméně půl hodinky posilovat. Teď už krabičky nejím, ale spoustu receptů jsem okoukala a snažím se chystat si jídlo podle toho dál. Také už vím, jak velká by měla jedna porce být - i to mi hodně pomohlo. Budu se snažit v tomto duchu jíst dál. Zjistila jsem totiž, že jsem tak mnohem šťastnější a se sebou spokojenější."

Co Marcele nejvíc chutnalo: "Je těžké vybrat jen jedno jídlo. Chutnaly mi sladké snídaně a vaječné omelety, různé domácí pomazánky a žitný chlebík na odpolední svačinu i grilovaná zelenina. Také jsem díky tomu začala jíst třeba bulgur a další zdravé potraviny, kterým jsem se do té doby spíše vyhýbala."

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama