reklama
 

Které diety opravdu pomůžou zhubnout a které vám mohou ublížit

Na internetu najdete plno zázračných diet. Některé z nich fungují, ale mnoho z nich vám pomůže zhubnout pouze krátkodobě. Nejen to, v nejhorším případě si můžete přivodit i různé zdravotní problémy. Přečtěte si, které stojí za vyzkoušení a od kterých se držet dál.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Zhubnout pár kilo je občas nadlidský úkol, hlavně když nevíte, kde pořádně začít. Navíc umět odlišit fakta od manipulačních marketingových taktik a počítačově upravených fotek je někdy dost obtížné.

"Na internetu se objevují každý den nové převratné diety jako například rýžová, zelná a podobné nesmysly. Sice můžete zhubnout i díky tomu, že budete jíst měsíc jen zelí, ale váhu snížíte jen na krátkou dobu. Poté bude následovat nechtěný jojo efekt. Kromě toho si tím můžete vážně poškodit své zdraví," říká nutriční specialistka ze Světa zdraví Monika Bartolomějová.

Když upustíme od naprosto nesmyslných diet, má každá dieta svá pro i proti. Přečtěte si, která z diet je nejvhodnější, pokud chcete snížit hmotnost, respektive snížit procento tělesného tuku. "Co se týče snižování tělesného tuku, tak je třeba mít na paměti to, že ne vždy stačí samotné dietování. Můžete si vybrat vhodnou dietu, ale pokud k tomu nepřidáte i přiměřený pohyb, na výsledky si počkáte, v horším případě se vůbec nedostaví," upozorňuje hlavní trenérka fitness centra pro ženy Contours Kateřina Hollerová.

reklama

Komerční tip

reklama