reklama
 

Solné lampy jsou zase trendy. Měli byste si jednu pořídit?

Solné lampy jsou jedním z bytových trendů, který je teď právě na vzestupu. K čemu jsou vlastně dobré a proč si je do bytu pořídit?

Foto: iStock

Solné lampy jsou zase více vidět a derou se do popředí nejnovějších bytových trendů. Měli byste si jednu pořídit (a proč)?

Solné lampy pochází z pohoří Himaláje, většinou z Pákistánu, ale taky Číny, Indie nebo Nepálu. V těchto oblastech se nachází solná ložiska, která jsou stará stovky milionů let a která vznikla vysycháním moří na kamennou sůl. Z těchto ložisek se pak solné krystaly dolují a zpracovávají do různých tvarů. Každá solná lampa je proto trochu jiná a svým způsobem unikátní.

Zdravotní benefity

O solných lampách se říká, že působí blahodárně na lidský organismus, nejsou tak jen hezkým doplňkem do bytu. I když i to se samozřejmě počítá. Můžou prý pomoci k lepšímu spánku, nebo zmírnit kašel a astma. Nejvíce se spojují s pozitivními účinky na dýchací cesty, čistí totiž vzduch, a tak jsou vhodné zejména pro alergiky.

Jsou doporučovány lidem s oslabenou imunitou, kuřákům, alergikům, nebo těch s dýchacími obtíženi. Když solnou lampu zahřejeme svíčkou nebo žárovkou, sůl se rychleji uvolní a následně ionizuje celý prostor, ve kterém se nachází. Navíc její tlumené příjemné světlo navozuje klidnou a relaxační atmosféru. Je doporučována taky odborníky na Feng shui pro harmonizaci obytného prostoru.

Ale pozor. Jedna solná lampa vás nespasí. Abyste pocítili opravdový rozdíl, museli byste si takových solných lamp pořídit několik. 

Zajímavý doplněk do bytu

Pokud se vám ale solné lampy líbí, proč si jednu nepořídit. Jsou designově zajímavé a můžete si vybrat z různých tvarů a velikostí. Navozují klidnou atmosféru a tak se úžasně hodí jako dárek pro vaše blízké. Jsou ideální dekorací do obýváku, ložnice, nebo na noční stolek dítěte místo lampičky.

Související

reklama

Komerční tip

reklama