reklama
 

5 chytrých aplikací, které vám pomohou s hubnutím

Je vaším cílem zhubnout? Sáhněte po mobilu. Stejně ho neustále nosíte při sobě, tak proč ho nepoužít k dobrému účelu. Přečtěte si, které aplikace vám pomohou shodit kila.

Foto: iStock

Bez telefonu většinou nedáme ani ránu, máme ho zkrátka neustále po ruce. Využijte ho k dobrému účelu a za pomoci následujících aplikací shoďte nějaké to kilo, naberte svalovou hmotu a načerpejte inspiraci. 

Začátek hubnutí je většinou nejlehčí - motivace je vysoká, sport vás baví, nový zdravý jídelníček vám prospívá a kila tak jdou rychle dolů. Postupně to ale začíná skřípat a motivace klesá. A právě v této době vám můžou hubnutí usnadnit následující aplikace.

Kalorické tabulky

Bez změny stravování hubnutí nepůjde. Kalorické tabulky jsou skvělým způsobem, jak zjistit, kolik kalorií a makroživin (bílkovin, tuků a sacharidů) za den přijmete. Pokud chcete zhubnout, musíte být totiž v kalorickém deficitu. 

Používání kalorických tabulek nezabere příliš času a jejich používání se vyplatí. Naučí vás, kolik množství je pro vás ideální jíst. Dost možná budete překvapení, jak málo nebo moc jíte. K tomu vás taky naučí, kterým potravinám se pro jejich vysokou kalorickou hodnotu raději vyhýbat a čeho si můžete dopřát víc.

Výhoda je, že je tato aplikace v češtině, a navíc zdarma. K tomu jde většina potravin z našich obchodů i snadno naskenovat pomocí čárového kódu. Nemusíte tak hádat a složitě potraviny vyhledávat. Na Facebooku se také můžete připojit k uzavřené skupině, která uživatele této aplikace sdružuje a její členové si mohou vyměňovat své zkušenosti a postřehy.

Nike Training Club

Aplikace NTC, neboli Nike Training Club, je takový váš osobní kapesní trenér. Najdete zde velké množství připravených tréninků, které jsou ideální zejména pro domácí cvičení. Volíte si, jestli chcete cvičit s pomůckami, nebo bez. Můžete si taky sami zvolit, na co mají být tréninky zaměřené a v čem se chcete zlepšit. Vybíráte si tak ze silových tréninků, cvičení na vytrvalost a kondici, mobilitu nebo třeba jógu. Lekce jsou taky rozdělené podle intenzity a fyzické zdatnosti, takže se nemusíte bát, že byste je nezvládali. 

Nevýhoda je, že aplikace je pouze v angličtině. Ale nemusíte se bát, je velmi dobře graficky zpracována a budete jí rozumět, i když angličtinu neovládáte. 

Fit recepty

Nevíte si rady, co zdravého uvařit? Vyzkoušejte aplikaci fit recepty, je česky, a navíc zdarma. Recepty snadno najdete podle kategorií, jako jsou snídaně, svačiny, obědy, večeře, a dokonce i dezerty. U každého receptu najdete čas přípravy, ingredience, postup, a dokonce i obtížnost. 

Seven minute workout

Vaším problémem se cvičením je to, že nemáte čas? Pak je tato aplikace přesně pro vás. Najdete zde totiž intenzivní tréninky, které procvičí celé vaše tělo a to vše za pouhých sedm minut. Pokud to pro vás bude málo, není nic jednoduššího než si to celé zopakovat. 

Drinking regime

Ke zdravému životnímu stylu a hubnutí patří taky dostatečný příjem vody. Ne nadarmo se totiž říká, že hlad je převlečená žízeň. Ideální je pro naše tělo to, když pijeme málo a často. Ideální pitný režim je prý co půl hodinu. Aplikace po zadání základních údajů vypočítá, kolik vody byste denně měli přijmout, a pomáhá vám měřit, kolik už máte za den vypito (a kolik vám tak zbývá). Navíc si v ní můžete nastavit i upomínky, které vám pití vody připomenou. Aplikace je pouze v angličtině, ale určitě se v ní vyznáte, i když anglicky nemluvíte.

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama