reklama

Šílené diety, které raději ani nezkoušejte: Ve hře je totiž vaše zdraví

Obézních lidí se zdravotními potížemi přibývá, což tvoří živnou půdu pro ty, kteří vymýšlejí bláznivé diety, jak nejrychleji a nejúčinněji zhubnout. Mnohé z těchto diet jsou ale naopak zdraví škodlivé.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Šílené diety na nás vykukují pomalu za každým rohem. Většina nabádá ke konzumaci pouze konkrétních potravin, vyloučení jiných a příslib, že jedině takto se konečně zbavíte nežádoucích kil.

Většina takových diet vám možná přinese krátkodobé výsledky, ale z dlouhodobého hlediska jsou naprosto neudržitelné, protože všechny hází do jednoho pytle a neberou vůbec v potaz preference těch, kteří se do nich pustí. A to, že to potom všechno naberete zase zpátky, vám už taky nikdo neřekne. 

Drastická omezení, která tyto diety promují, jsou navíc mnohdy i zdraví škodlivá. Nemluvě o tom, že tyto výstřelky pak zkouší mladé dívky, pro jejichž organismus ve vývinu se to už vůbec nehodí. "Nemocnice jsou plné anorektických dívek, které tyto diety držely. Často je jim pouhých osm či deset let," říká doktor Jean-Michel Lecerf z Pasteurova ústavu v Lille v rozhovoru pro francouzský deník Le Figaro. "Tyto diety jsou živnou půdou pro vznik mentální anorexie. Firmy se na nich snaží vydělat, prodat své výrobky," dodává lékař.

Podívejte se na ty nejšílenější z nich v grafice a třeba i na ty, které si vybraly celebrity. Ty totiž vůči těmto výstřelkům taky nejsou imunní. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama