reklama

Šikovné i zábavné: Aplikace, které vám zlepší život

Můžete s nimi meditovat, dělat umělecké fotky, plánovat cesty i odhadnout, kdy si v kině odskočit.

Foto: Shutterstock

Z tisíců aplikací na chytré telefony vybíráme ty, které se nám osvědčily. Dejte jim šanci, aby si vás získaly i ulehčily každodenní život.

Věděli jste, že velkou část paměti smartphonů zabírají věci, které vůbec nepotřebujeme? Staré esemesky, fotky, které nemáte chuť si stáhnout do počítače a kdy si je prohlédnout znova nebo selfie, která ani nemáte v plánu někomu někdy ukázat. Bez pardonu tedy dejte tomuto digitálnímu balastu sbohem a přivítejte na ploše svého telefonu následující aplikace:

Google Trips

Kamarád na cesty, který shrne vše, co potřebujete o své prázdninové destinaci vědět: od času letu, adresy ubytování i sumář restaurací, barů či muzeií. Pro ty, co se snadno všude ztratí, bude učiněným spasitelem, protože dokáže naplánovat ty nejpohodlnější a nejšikovnější trasy po městě.

RunPee App

Tohle není aplikace na běhání, jak by se podle prvního dojmu mohlo zdát. Když ji po stažení otevřete, překvapí vás seznamem filmů, v němž jsou vypsané časy, kdy se ve snímku neděje nic zásadního a vy si můžete v klidu odběhnout na WC. Ideální, když sedíte v kině a křížíte nohy, jen abyste nemuseli v nejnapínavějším momentu na toaletu.

Serge Lutens Perspective

Mág francouzských niche parfémů, který dříve působil jako reklamní režisér, byl ve svých 75 letech otrávený z filtrů na Instagramu, co používají všichni. Rozhodl se navhrnout tedy vlastní program na úpravu fotek, který dodá vašim snímkům originální nádech.

Headspace

Jestli se něco v neustálém shonu opravdu potřebujeme naučit, pak je to zastavit. Může to znít paradoxně, ale ovládat své myšlenky tak, jak chcete vy, aniž by nahodile plynuly a obtěžovaly vás, je nesmírně těžké. Dá se to naučit, když denně budete alespoň deset minut soustředěně pozorovat svůj dech i fyzické pochody v těle. Právě o tom je umění meditace, ke kterému nepotřebujete vonné tyčinky, ani sedět v lotosovém květu. Aplikace Headspace vám vše názorně vysvětlí a povede vás, abyste si každý den vyhradili pár minut, během kterých se zklidníte a budete se cítit spokojenější.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama