reklama
 

Jaké věci se vyplatí kupovat v pánském oddělení?

Slyšeli jste někdy termín růžová daň, ebo-il pink tax? Znamená to, že ženy zaplatí v obchodě za ty samé produkty více než muži. Pro co se tedy vyplatí zajít si v obchoďáku do pánského oddělení?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Spojení pink tax bylo hodně žhavé téma hlavně před dvěma lety, ale aktuální je rozhodně i dnes. Nejvýznamější je v tomto ohledu výzkum newyorské městské organizace Department of Consumer Affairs (DCA), která srovnala ceny obdobných výrobků pro ženy a muže, aby zjistila, jestli je mezi nimi významný rozdíl. A byl. 

Organizace ve studii srovnávala více než 800 produktů a výsledek byl takový, že produkty pro ženy a dívky stojí v průměru o sedm procent více než srovnatelné produkty pro muže a chlapce. Průzkum byl sice provedený v USA, ale můžeme říct, že se problém týká celoplošně západního světa. Ženy platí více za oblečení, kosmetiku, ale i třeba dětské hračky. 

Možná je na čase aby ženy zavítaly i do pánských kategorií tam, kde se to dá. Minimálně v péči o tělo a občas i oblečení to není takový problém. Těšit se můžete na kvalitnější výrobky za nižší cenu.

Podívejte se do grafiky, za jaké produkty platí ženy více.

reklama
reklama