reklama

Příběh: Dovolená byla skvělá, ale na pomůcky do školy nezbyly peníze

Jana z Hodonína pracuje jako účetní ve výrobním podniku, který vyrábí součástky do aut. S manželem se rozvedla a sama s pomocí maminky vychovává šestiletou dceru. Nedávno si našla novou známost a prožila s ní senzační dovolenou u moře.

Foto: iStock

Janě je 33 let, dceru měla ve svých 27 letech. Říká, že je vděčná za to, že ji má, protože další dítě už neplánuje. S manželem to nevyšlo, ale Janě single život vyhovuje.

"Budoucnost neřeším. S dcerou se nám žije dobře a jsem ráda za to, že mám i práci, kde si vydělám více než třeba někde na úřadě. I když je to často docela zmatek," říká s tím, že jedním z posledních pořádných zmatků byla její dovolená, která ji vyšla na více peněz, než původně počítala.

Trochu drahá láska

"Potkala jsem člověka, který na mne byl milý, ale bohužel de facto ze mne jenom vytahoval peníze. Měl dluhy a potřeboval je splácet, takže jsem nejen zaplatila dovolenou, ale ještě jsem mu peníze půjčila," říká Jana, která své "drahé lásce" v několika částkách odevzdala svoji rezervu na účtu ve výši 60 tisíc korun.

"Stále doufám, že mi je vrátí, ale příliš tomu nevěřím," říká Jana a krčí rameny nad tím, proč podvodníkovi nalítla.

Chyběly peníze do školy

"Ze snu mne probrala dcera, protože šla vůbec poprvé do školy. A když jsem potřebovala peníze na pomůcky, zjistila jsem, že na účtu nemám nic ze svých úspor," vzpomíná Jana a dodává, že než, aby si brala nějakou rychlou, ale drahou půjčku někde na internetu, dala na radu svého kamaráda Jiřího Kubíka, finančního poradce společnosti Partners, který ji doporučil, aby se domluvila se školou na tom, že za obědy, družinu a pomůcky zaplatí okamžitě, jakmile ji přijde výplata. Tedy, aby ji pár dnů počkali.

"Musím říci, že ve škole to vzali velice dobře. Byli i rádi, že jim kvůli tomu volám, že mne nemusejí nahánět jako některé jiné rodiče. Ale to víte, ostuda to byla, ne že ne. Ale patří mi to,"uzavírá Jana z Hodonína s tím, že štěstím bylo i to, že dcera měla našetřeno cca 700 korun, které jim akorát vyšly na nákup školních sešitů, které potřebovala do školy hned.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama