reklama

Obrazce knihomága: Poznáte slavné knihy vyfocené jako příběh?

James Trevino miluje knihy a má doma více než tisícovku různých titulů. Když ve volném čase zrovna některou z nich nečte, baví se skládáním různých obrazců a vytvářením tematických fotografií.

James Trevino fotí na svůj instagramový účet stylizované snímky, kde hlavní roli hrají knihy. Prohlédnout grafiku
James Trevino fotí na svůj instagramový účet stylizované snímky, kde hlavní roli hrají knihy. | Foto: Instagram Jamese Trevina

James Trevino má ve své knihovně přes tisíc svazků. Velikány světové literatury však spíše nečekejte. Pětadvacetiletý Rumun má nejraději příběhy vycházející z mytologie a romány science fiction. Sám sebe nazývá "bookstagrammerem" a na svůj instagramový účet přidává stále nové stylizované fotky, na kterých pózuje s knihami uspořádanými do různých obrazců a výjevů ze života nebo z oblíbených příběhů.  

Když vytváří obrazce z knih, často se inspiruje filmy, pohádkami či seriály, jako je Harry Potter, Pán prstenů, Pokemon nebo Star Wars. Vytvořit takovou kompozici samozřejmě zabere nějaký čas.

Proces začíná brainstormingem, pokračuje výběrem titulů přes samotné vytvoření obrazce a končí focením. Jamese fotí obvykle jeho přítelkyně z dvoumetrové výšky. Celé aranžmá zabere asi tři hodiny času.

Protože Jamesův Instagram sleduje stále více lidí, kteří mladíkovi fandí, s vytvářením obrazců nehodlá přestat. Pravděpodobně se jeho knihovna bude dál rozrůstat a jeho fanoušci se dočkají ještě nápaditějších knižních kreací.

reklama
reklama