reklama
 

Mladík vytváří pozoruhodné obrazce ze svých knih: Tohle chce velkou fantazii

James Trevino miluje knihy a má doma slušnou sbírku různých titulů. Když ve volném čase zrovna některou z nich nečte, baví se skládáním různých obrazců a vytvářením tematických fotografií.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

James Trevino má ve své knihovně přes tisíc svazků knih. Velikány světové literatury však spíše nečekejte. Čtyřiadvacetiletý Rumun má nejraději příběhy vycházející z mytologie a romány science fiction. Sám sebe nazývá "bookstagrammerem" a na svůj instagramový účet přidává stále nové stylizované fotky, na kterých pózuje s knihami uspořádanými do různých obrazců a výjevů ze života nebo z oblíbených příběhů.  

Když vytváří obrazce z knih, často se inspiruje filmy, pohádkami či seriály, jako je Harry Potter, Pán prstenů, Pokemon nebo Star Wars. Vytvořit takovou kompozici samozřejmě zabere nějaký čas.

Proces začíná brainstormingem, pokračuje výběrem titulů přes samotné vytvoření obrazce a končí focením. Jamese fotí obvykle jeho přítelkyně z dvoumetrové výšky. Celé aranžmá zabere asi tři hodiny času.

Protože Jamesův Instagram sleduje stále více lidí, kteří mladíkovi fandí, s vytvářením obrazců nehodlá přestat. Pravděpodobně se jeho knihovna bude dál rozrůstat a jeho fanoušci se dočkají ještě nápaditějších knižních kreací.

reklama

Komerční tip

reklama