reklama

Nejšílenější diety historie i současnosti: Kam až jsou lidé ochotni zajít

Dieta císařovny Sissi

  • Původně bavorská princezna z rodu Wittelsbachů a později rakouská císařovna Alžběta Bavorská, přezdívaná Sissi, byla půvabná a její krása se stala až pověstnou.
  • O svůj vzhled extrémně dbala, dodržovala velice specifický jídelníček a pravidelně tvrdě sportovala. Měla útlou a vysokou postavu, byla dokonce vyšší než císař (to se na společných obrazech upravovalo). Celý život vážila při výšce 172 centimetrů jen okolo 50 kilogramů a mohla se chlubit pouhými padesáti centimetry v pase.
  • Je považována za historicky první známou anorektičku. Její strava se skládala ze silných masových vývarů, popíjení šťáv z hovězího masa a konzumace mléka. Podle záznamů z jejích deníků obvykle bývala tři dny o vodě, tři dny o mléce a dva dny o šťávách z hovězího masa. A tak pořád dokola.
  • Mívala velké zdravotní problémy, otékaly jí kotníky, občas celé tělo, především po ránu. Kvůli hubnutí začala i kouřit, což se většinou nesetkávalo s nadšením jejího okolí.
  • Nakonec však nezemřela v důsledku celoživotní drastické diety, ale byla zavražděna pětadvacetiletým anarchistou Luigim Luchenim ve svých nedožitých 61 letech.

Další zajímavé články

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama