reklama

Káva s kokosovým olejem: Pomůže s hubnutím a dodá energii

Kokosový olej v kávě je trend, který si získal mnoho přízivců. Proč tomu tak je a jak vám tento nápoj může dodat energii a pomoci s hubnutím?

Foto: iStock

Kokosový olej je skvělým multifunkčním pomocníkem. Hodí se na přípravu mnoha jídel, ale i k péči o tělo a vlasy. Věděli jste, že se přidává se už i do oblíbené kávy? Proč je kokosový olej v kávě takovou senzací a jaké má benefity?

Kokosový olej je přírodním zdrojem nasycených tuků se středně dlouhými řetězci, aneb MCT. Jsou výjimečné v tom, že se velmi dobře metabolizují a tělo je umí využít jako zdroj energie, než aby si z nich tvořilo tukové zásoby. Samozřejmě to vše za předpokladu, že je jíte v míře. Pokud sníte za den o dost více kalorií, než vaše tělo potřebuje, nevyhnutelně se to na vaší postavě projeví, ať už to jsou kalorie z brokolice nebo čokolády. 

Tyto tuky jsou taky z části tvořeny kyselinou laurovou, která má antibakteriální účinky. Chrání tak tělo před bakteriemi, viry a pomáhá tělu se s nimi vypořádat. Nemusíte se bát, tato kyselina ničí pouze zlé bakterie, bez toho, aniž by poškozovala ty, které jsou pro vaše tělo a střeva prospěšné. Napomáhá ke zdravému trávení a posiluje imunitu. 

Pomůže zhubnout a dodá energii

Díky těmto nasyceným tukům dokáže kokosový olej potlačit hlad, nastartovat metabolismus a dodat energii. Může taky pomoci s hubnutím, jak dokázala tato studie. Účastnicím se za období tří měsíců snížil objem v pase, BMI a i hladina špatného HDL cholesterolu, právě díky kokosovému oleji.

Kokosový olej vypadá jako pořádně magická přísada, Tak proč ho nepřidat do nápoje, který stejně většina z nás pije každé ráno? Asi tak nějak se zrodil nápad na kombinaci kávy a kokosového oleje. 

Kombinace s kávou

Můžete ho do horké kávy přimíchat jen tak nebo ho v kávě rozmixovat, což vytvoří krémovější texturu. Do kávy přidávejte maximálně jednu nebo dvě polévkové lžíce oleje, více už tělo nemusí dobře strávit. 

Někteří lidé si také oblíbili neprůstřelnou kávu (z anglického originálu bulletproof coffee), což je kombinace másla, kokosového oleje a kávy. Tento nápoj je oblíbený hlavně v komunitě, která se stravuje formou paleo.

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama