reklama
 

Pojídaním těstovin můžete zhubnout, říká nová studie

Jaké by to bylo jíst vaše oblíbené aglio e olio a přitom hubnout? Ukazuje se, že to dost možná jde.

Foto: iStock

Plavková sezona už je za dveřmi a vy pomalu začínáte odstavovat sacharidy z jídelníčku? Ještě s tím minutu počkejte. Vědci totiž zjistili, že vaše milované těstoviny vám možná k vysněné postavě pomohou.

Studie pochází z the University of Toronto a St. Michael's Hospital, kdy vědci zkoumali výsledky lidí, kteří jedli těstoviny při dietě s nízkým glykemickým indexem.

Jen pro vysvětlení

Každá potravina má svůj glykemický index, při dietě s nízkým glykemickým indexem se snažíte vyhýbat potravinám jako jsou cukrovinky, bílé pečivo a i zmiňované těstoviny. Naopak jíte více zeleniny, masa, ořechů, luštenin a dalších.  

Lidé, kteří se do projektu zapojili, jedli v průměru půl hrnku těstovin třikrát do týdne. Nejen, že nikdo z nich nepřibral na váze, dokonce zhubli. I když ne nijak výrazně, asi půl kila za tři měsíce. Ale každé deko dole se počítá.

Všeho s mírou: I těstoviny můžete

"Přišli jsme na to, že těstoviny nemají žádnou souvislost s přibíráním na váze a tukovými zásobami," říká autor a vedoucí studie, doktor věd John Sievenpiper. "Ve skutečnosti naše studie dokázala, že se dá zhubnout, i když si neodříkáte oblíbené těstoviny. Ty tak mohou být součástí zdravého jídelníčku a dietního režimu, jako je například dieta s nízkým glykemickým indexem."

reklama

Komerční tip

reklama