reklama

Neplní se vaše sny? Máme návod, jak si správně přát

Někteří lidé jsou přesvědčeni o tom, že štěstí sedne spíš na vola, než na ně. Šíleně po něčem nebo po někom touží, myslí na to, přejí si to, ale jejich sen se ne a ne uskutečnit. Co je špatně?

Foto: iStock

Lucie Mucalová, koučka a psychoterapeutka pro děti a dospělé, má se sny zhmotněnými v praxi, zkušenost, jak u svých klientů, tak sama u sebe. Proto jsem k tomuto článku nemohla přizvat nikoho povolanějšího.

Jen přát si nestačí

"Pouze přát si opravdu nestačí. Bez vaší akce může splnění přání dost drhnout. Někteří lidé si přejí týdny, měsíce, roky a vztekají se, proč to tak trvá. Bohužel, to že si přejí je jejich jediná činnost. Ono se přání z gauče jen tak nevyplní. I váš sen musí silně cítit vaši touhu, vaši víru, vaši lásku, vaši radost z toho, když přijde. Občas okolo sebe slýchávám věty typu "Přej si a bude Ti dáno",  "vše, co chceš, se Ti splní", "stačí na to myslet a síla myšlenky se zrealizuje". Ale u těchto vět to končí. Splněné přání nikde," vysvětluje Lucie Mucalová.

Návod na splnění

1) Myšlenka
Je základním krokem ke splnění přání. Plnit se ovšem mohou jak pozitivní, tak negativní přání. "Myšlenka nestačí.Je opravdu nutné ji doprovodit, podpořit snahou, vytrvalostí a někdy je to i o chuti zariskovat. Odvážně jít za svým snem, být pevný v tom, co chci a v tom, co dělám.Svým klientům často říkám myšlenku Richarda Bacha: "Nikdy Ti není dáno přání, aniž by Ti současně nebyla dána síla jej splnit. Možná však pro to budeš muset těžce pracovat," říká Lucie Mucalová.

2) Věnování a péče
Aby se přání mohlo stát skutečností, je potřeba se na ně zaměřit. Ale pozor. Lidé si mnohdy moc přejí, ale stále přání shazují. Jejich programy v hlavě věří tomu špatnému, už předem vlastně podvědomě vědí, že se spíše splní jejich obava než krásný sen. "Je potřeba si vyčistit hlavu od věcí, jež nás v minulosti bolely. Které nám teď brání v tomu věřit. Každé naše ALE je pro přání jako jasným znamením: "Couvej, vůbec ke mě nechoď, já mám raději ty strachy. Já nejsem dítě štěstěny, sny se plní jiným lidem". A jsme u toho. Splněný sen nikde a díváme se na to, jak se plní přání lidem kolem nás. Těm, kteří si přáli jasně a správně," radí Lucie Mucalová.

3) Aktivita
Napište si své sny, touhy, přání, které se týkají vašeho skvělého zaměstnání, míst, které si přejete navštívit, muže, který má být po vašem boku, prostě cokoli, co si přejete. Je jedno, zda si je napíšete, nakreslíte nebo vyjádříte originální grafikou, fotografií. Pak zapojte svou vůli, práci, motivaci, prostě se zaktivizujte vstříc svému snu.

"Netlačte na svá přání, neklaďte si přesná data, nebuďte zlí na sebe a své sny, když se neplní. Přesně tohle negativní naladění přání blokuje. Žijte každý den s jasnou vizí a vírou, že právě vaše sny budete žít. Dejte volný průchod tomu, kdy a co se vyplní. Vše má svůj čas. Ať se nám to líbí, či ne,"dodává Lucie Mucalová.

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama