reklama
 

Jak se bydlí v 16 metrech čtverečních? Díky promyšleným stavebním úpravám velmi pohodlně

V malometrážním bytě v Bratislavě doslova bojovali s každým centimetrem. Drobnými stavebními úpravami a přeskupením se jim do 16 metrů čtverečních podařilo naskládat vše, co dva mladí lidé potřebují.

Nejmenší byt, Interiér roku Prohlédnout galerii
Nejmenší byt, Interiér roku | Foto: archiv soutěže Interiér roku

Zpočátku možná úkol pro architekty Soňu Králikovou, Janu Tartaľovou, Michala Tartaľa a Moniku Jendrálovou vypadal nesplnitelně. V malometrážním bytě v Bratislavě doslova bojovali s každým centimetrem. 

Díky promyšleným stavebním úpravám, architekti zrušili vstupní chodbičku, se podařilo prostor koupelny. Překližková stěna rozdělila spací a pobytovou zónu, vestavěné skříně a důmyslnými policový systém zajistili mladému páru dostatek úložného prostoru.

A šestnácti metrům čtverečním byl podřízen i výběr finálních materiálů. V interiéru převládá bílá barva s několika barevnými detaily a dřevěná překližka. Zeď u vstupních dveří je natřená speciálním nátěrem a funguje jako tabule, kde si majitelé mohou nechávat vzkazy. Malý prostor koupelny opticky zvětšuje lakované sklo Lacobel a zrcadlová plocha.

Soutěž interiér roku 2017

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz.  Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 28. 2. 2018

Vyhlášení výsledků: 10. 4. 2018

Mohlo by vás zajímat

reklama

Komerční tip

reklama