reklama

Jak najít cestu ke správnému partnerovi i zlepšit zdraví? Radí léčitel

Stres, vyhoření, nespokojenost s vlastním životem. To jsou témata, se kterými u svých klientů pracuje léčitel Ondřej Suchopár, a mě zajímalo, jak to v praxi vypadá.

Foto: iStock

Léčitel, to je široký pojem, který ne pro každého zní důvěryhodně. Ondřej mě zaujal v jednom rozhovoru, přišel mi ezoterický, ale zároveň nohama pevně na zemi.

Působí jako léčitel, kouč, ale především si sám prošel stresovými pracemi ve velkých firmách, takže dobře zná problémy, které se svými klienty řeší. Vyzpovídala jsem ho pro vás. 

Ondřeji, léta jste dělal ve velkých korporacích, byla právě tahle práce to, co vás posunulo k léčitelství?

O věci mezi nebem a zemí jsme se vždy fascinovaně zajímal. Nechápal jsem, že někdo přiloží na nemocného člověka ruce a pomůže mu k uzdravení. Vždy jsem to chtěl umět. Naštěstí jsem za svých mladých a nevybouřených let potkal známou, takovou moji tetičku, která mně ve 23 letech dělala výklad z karet a řekla mi, že jsem strašný uličník, ale že až mi bude 32 nebo 33 let, že se vše změní a že budu takovým jejím Františkem z Assisi. Tím tedy nejsem. Příběh a její odhad mě pobavil a baví vlastně dodnes, když na ni s láskou vzpomínám. Předala mi své životní zkušenosti a já měl tu čest naslouchat a být jí průvodcem na její cestě za dalším životem poté, co odešla.

Těsně po mých třicátých narozeninách přišla rána osudu a na moji hlavu spadnul v noci ve spánku strop hotelu v Londýně, který se jmenoval Wake up ("Probuď se"). Rána mě málem zabila, ale přežil jsem, a to byl začátek mého příběhu pátrání po souvislostech a po tom, kdo doopravdy jsem. Rok poté jsem se v období osobní krize rozhodl vyjet za tetičkou do Indie, kde bydlela na důchod, a navštívit místního Svatého - Sai Babu. Až na místě jsem si uvědomil, že moje přezdívka v mládí byla Beba. A on tenhle Svatý přišel hned první noc ve snu a ukázal mi, kdo jsem a čím jednou budu. A že budu pracovat s energií Slunce. Já bláhový si tenkrát myslel, že budu prodávat fotovoltaické panely na výrobu elektřiny. Ten pravý význam ale je, že dokážu pracovat se sluneční/zdrojovou energií, která do mě proudí skrze 22. torzní pole v mém těle, jež je umístěno v oblasti srdce, a já ji dokážu předávat dál - blízko i na dálku - a používat k léčení a různé další práci. Do Indie jsem se vrátil ještě dvakrát, a dokud tetička žila, učila mě pracovat s léčitelstvím, práci s kvantovými homeopatiky Sanjeevini, tarot a dalšími technikami. Mezitím ovšem pokračovala moje korporátní kariéra, která mě bavila, ale já jsem cítil, že jsem víc než kancelář a počítač. Nejvíc mě na mé práci vždy bavila komunikace a chtěl jsem, aby byli všichni okolo, včetně klientů, šťastní. Někdy i za cenu osobního vyhoření, kdy jsem si nedokázal dávat jasné hranice mezi prací a soukromím. I to je ale zkušenost. Svůj úkol vnímám tak, že lidem, kteří pracují v korporacích, často na velmi náročných pozicích, ale i běžným lidem, dokážu ukázat jiný svět, svět který možná neznají či se ho bojí, a zároveň jim dokážu pomoci v řešení jejich denních osobních, pracovních i zdravotních problémů.

Pracujete jako "průvodce ke zdraví", to je něco jako kouč? Popište mi prosím trochu víc vaši práci.

Snažím se lidi vést na jejich cestě poznání, jak věci fungují, a pomoci najít jejich ztracené hodnoty, jejich cíle a ideály, než zapadly pod 100 e-mailů denně ve firemním inboxu a než se schovaly za vodění dětí do školek a na kroužky a víkendový úprk někam, kde si myslí, že najdou klid. Jenže klid se nehledá na krátkých dovolených a o víkendech, ten se hledá v sobě a ve své spokojenosti. 

Snažím se lidem vysvětlit, že tu není jen náš materiální a fyzický svět, ale že existují i věci v energetickém a karmickém světě, které když vyčistíme, bude se nám lépe dýchat a tvořit. Víte mimochodem, že vidíme pouze 0,015 procenta záření, jež k nám přichází z kosmu? Na konzultaci klientovi nejdříve změřím proudění energií v těle a v čakrách a pak se do nich podíváme, kde jsou rodové a osobní zátěže, které čistíme různými technikami, protože to jsou většinou důvody našich problémů; ať v denním životě, či ve zdraví. Dále pracuji se zdrojovou energií, čistím lidem emoce z biopole a kvantovými homeopatiky Sanjeevini podporuji tělo v každodenním uzdravování, když se s klientem nevidíme.

Stres označujete jako jeden z největších neduhů dneška, jak s ním svými metodami u klientů bojujete?

Stres si lidé dělají sami. Když je někdo vyrovnaný, "vyčištěný", stres nemá šanci. On sám je v klidu a celé jeho okolí s ním. Pokud někdo stresuje, je správná otázka zeptat se proč. Má se rád? Má správně nastavené sebehodnoty? A co jeho ego? Nepotřebuje být jen viděn a důležitý? A jak se měl v mládí. Měl dostatek lásky a pohlazení od maminky? Nebil ho nebo ji otec či matka? Těch scénářů je nekonečně, ale vše se projeví v proudění energií v našem těle. 

Hodně lidí má zablokovanou první a druhou čakru. U té první se to často projevuje v torzních polích v kolenou ("praskl mi sám od sebe meniskus", "bolí mě kolena") a jedná se často o emoce z dětství mezi prvním až sedmým rokem. U druhé čakry to je většinou bolest v bederní páteři, problémy s pohlavními orgány (rakoviny děložního čípku, neschopnost početí) a sem se nám dostávají emoce z období mezi sedmi až dvanácti lety. Takhle můžeme pokračovat dál.

Dále to jsou ale problémy, že si nemůžeme najít toho správného partnera. Bud’ si žena domů přivede budižkničemu, který jí vyjídá lednici a nechá nějaký ten dluh, ale ona je šťastná, že má muže. Nebo je to vztah, kde nejde otěhotnění, ačkoliv dle lékařských výsledků je vše v pořádku. Ano, lékařsky ano, ale karmicky ne. A tady přicházím na řadu já. Vše se dá řešit, ale od sebe směrem ven, ne že budeme s někým, kdo je pro náš vztah nekvalitní a bude snižovat naši sebehodnotu.

Nebo jiný příklad - nespavost. Měl jsem paní, která měla potíže se spánkem a ve spánkové laboratoři jí řekli, že je v pořádku. O půlnoci ji uložili a v pět ráno vzbudili. Paní se v noci dvacetkrát vzbudila a vůbec se kvalitně nevyspala. Personál jí řekl, že je v pořádku, firma vyinkasovala od pojišťovny devět tisíc korun a lékař jí doporučil, že si má před spaním vyvětrat. Kromě standardních měření, kdy jsem zjistil, proč nemůže spát (úplně zablokovaná první a druhá čakra), jsem jí ale řekl to, co se za drahé peníze pro pojišťovnu nedozvěděla. Můj dotaz byl, jestli má v ložnici tmu, protože jedině ve tmě se mezi druhou a čtvrtou ranní vylučuje hormon mládí a regenerace - melatonin. Pochopitelně tmu v ložnici neměla.

Co když k vám přijde manažer, který pracuje dvanáct hodin denně, jak se mu dá pomoci?

První dobrý krok je, že vůbec přijde, protože si uvědomuje, že je něco v nepořádku. Většina manažerů, kteří o sobě tvrdí, že dělají dvanáct hodin, vůbec nechápe, že něco dělá špatně. Jedou na vlaku sebedestrukce a ještě se u toho smějí, jak jim to vychází, ale ono je to vždy jen do času. U jednoho nejmenovaného telekomunikačního operátora je to už tak, že management jede na infuzích, aby zvládl tempo zvyšování profitu. Hypotéka nečeká a nadstandardní měsíční příjem je dost na to, aby se pašík v obilí neptal, kdy přijde řezník. U těchto lidí nevím, jestli někdo z nich přijde. Většinou jsou úplně odpojeni od své přirozené podstaty a volí klasickou medicínu, která je tak pošle například do již zmíněné spánkové laboratoře, anebo na chemoterapii. Ale jsou už lidé, kteří si uvědomují, že toto není správná cesta, a zatímco mají náročnou práci, snaží se najít cestu ven. Sám jsem si prošel touhle cestou, takže si dokážu situace nacítit.

Z pohledu vesmíru je to ale celkem jedno. Náš život je jen malinké dýchnutí v tom nekonečnu a vesmír se na nás kouká soucitnýma očima, ale zároveň je mu jedno, jestli pravou podstatu bytí pochopíme teď, anebo až za několik inkarnací. Nikdo nikoho nesoudí, my sami si vytváříme naši realitu a karmický otisk.

Je vůbec možné odbourat stres a jeho následky, když si prostě musíte udržet místo? Neměl bys nějaké tipy, takové bodové desatero, jak se udržet v pohodě a přitom zvládat práci, kterou děláme?

Plně chápu, že potřeba zaměstnání je často nutností, někdy prostě nejde nic jiného dělat. Abychom ale byli spokojeni, musíme mít vyřešených pár věcí a něco také udělat pro sebe po ránu.

1) Musíme mít v rovnováze naše energetické body v těle, opečované své vnitřní dítě a vědět, kdo doopravdy jsme. Navíc bychom se měli mít rádi, protože pak nebudete dlouhodobě dělat práci, která vám nevyhovuje.

2) Vstávat každý den ve stejný čas, neodkládat buzení (ještě chvilku, jenže mozek se přepíná zpět do spánku a potom jde celý den hůře).

3) Krátce se po ránu protáhnout a zpřítomnit si tělo potleskáním na různé partie. Poplácejte se po zadku, promasírujte ho a poděkujte mu, že vás celý den pěkně drží na vaší židli, zabubnujte do hrudníku jako King-Kong a projevte svou sílu klidně i řevem a vzpomeňte si na svého psa či kočku, co udělají při každém probuzení - protáhnou se. Když mají šok, oklepou se. Pozorujte přírodu, jsme stejní. Zkuste si zacvičit pozdravy slunci či 5 Tibeťanů.

4) Aspoň na minutu si ráno sedněte do klidu a pozorujte jen svůj dech. Stejně tak, když vás něco v práci rozhodí. Zavřete oči a třikrát se hluboce nadechněte. Spojení s dechem vás vrátí zpět do emoční rovnováhy. 

5) Kvalitní snídaně bez kávy je základem. Zkuste místo ní kvalitní sypaný zelený čaj. Energii budete mít déle a ještě něco uděláte pro své zdraví. 

6) Ovocná snídaně - já osobně jsme už dávno zanevřel na jogurty a BEBE sušenky. 

V kombinaci s kávou vám zaručí průjem hned po ránu. První věc po ránu do žaludku je u mě pouze a jen ovoce. Osobně miluji kombinaci rozmixovaného banánu, ananasu a pak přihodím, co přijde pod ruku - kaki, passion fruit, borůvky, jahody. Sezonní věci v létě jsou výhodou. V zimě přidávám Maca prášek pro vitamíny a minerály.

7) Snažte se nehnat do práce v zácpě jako všichni ostatní. Vím, jen málokdo může mít ten komfort. Vězte ale, že schůzky v 9 ráno jsou základem pro vystresovaný den. Některé studie tvrdí, že lidé by měli pracovat až od 10 hodin. Já to mám stejně. Před 10 hodinou nemám klienty. Proces vstávání a přípravy kvalitního dne mi trvá minimálně hodinu a půl.

8) Neseďte celý den na e-mailu s tím, co přijde. Vyčleňte si jednou dvakrát denně čas na odpovědi a zbytek se věnujte něčemu užitečnějšímu. Třeba vytváření strategie nebo se jen tak zeptejte kolegy, jak se má, a nenechte se uchlácholit odpovědí "dobře", protože dobře je za tři. Chtějte vědět, co znamená dobře, co se skrývá za emoci za stavem kolegy, kolegyně, protože teprve potom se vám lidé začnou otevírat a svěřovat. Podvědomě cítí, že se o ně opravdu zajímáte a nejde o tzv. rozhovor ve výtahu. 

A naše práce nemá být jen o ťukání do klávesnice. Třeba ta kolegyně či kolega něco řeší a je jim smutno. Pomozte a dostane se pomoci i vám. Otevřená náruč a dobro se vám vždy vrátí. Nezapomínejte že GOD = GOOD. 

9) Práci si nenoste domů ani na dovolenou!

10) Změňte, co je staré a nefunkční. Vesmír chce, abyste byli šťastní a veselí. Smutek jde z vás a z vašich zranění a je nutné ho odstranit. 

Na vašich stránkách mě zaujaly Sanjeevini - homeopatické tobolky, které dáváte klientům? Na co vše fungují?

Jedná se o metodu programování kvantových homeopatik, které jsem přivezl z Indie. Já osobně nejraději používám prázdné homeopatické pilulky, protože lidé papají prášky. Tak nás naučila farmacie. Jinak jde ale tato kvantová informace vložit do vody, čaje, medu, prostě v podstatě do čehokoliv. Každá nemoc má svůj kvantový vzorec a při léčbě se řeší nemoc a navázané orgány.

Výhodou je v podstatě nulová cena léčení a velký účinek. Sám jsem měl těžký záchvat bronchitidy, kdy jsem věděl, že budu týden na antibiotikách a pak ještě týden doma. Moje drahá tetička mě tenkrát viděla v tomto stavu a řekla: "Pojď sem, ty můj pragmatiku, já ti konečně ukážu, jak to funguje." A během pěti minut měla hotové celé balení, které jsem začal jíst. Zánět průdušek byl silný, takže jsem jedl jednu pilulku každých pět minut. Pak jsem usnul a ráno se vzbudil s horečkou 39 °C. Takovou normálně nemívám, nicméně jsem nekašlal, teplotu na radu tetičky nesnižoval a druhý den jsme měl už jen 37 °C, opět bez kašle a hlenů, a třetí den jsem šel do práce s energií na 90 procentech. Knihu v současné době překládám do češtiny a budu dělat semináře na výuku této léčby.

Jak se vy sám udržujete v pohodě?

Začal jsem jednoduše, a to tím, že dělám práci, co mě baví a nabíjí a kde jsem pánem svého času a energie. Jedině tak můžete být v pohodě. Ráno se projdu se psy, občas si zacvičím, zamedituji; vše se snažím dělat v klidu a v pohodě. Jasně že ne vždy to funguje na sto procent, ale čím víc se snažíte věci "nehonit", tím víc to jde.

Obrovským zdrojem je pro mě příroda, lyže a procházky po horách se psy. Na běhání jsem dávno zanevřel, pro mě je to zase jen nějaký útěk, ale třeba někomu to v dané situaci vyhovuje. Obecně preferuji sport v té klidnější poloze, jen u sjezdového lyžování to mám pořád rád pěkně rychle.

Více informací o Ondřejovi najdete na jeho webu www.dotekzivota.cz

Tak hnusný projev jsem nezažil. Babiš o téhle zemi neví vůbec nic, říká Pithart | Video: Linda Bartošová, Pavel Švec, Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama