reklama
 

Jak mít úspěšný instagramový účet: Používejte aplikace, hashtagy a foťte jídlo

Kde jinde se pochlubit svými fotkami z dovolené než na sociální síti Instagram? Pokud ale chcete, aby je vidělo a "olajkovalo" co nejvíce lidí, a vy tak získali další followers, chce to vědět, jak na to.

Foto: iStock

Léto je období nových zážitků, dovolených a výletů, a tak i skvělou dobou, kdy ozvláštnit svůj Instagram. Být na této sociální síti úspěšný není ale jen tak.

Přečtěte si, jak svými fotkami oslovit co nejvíce lidí. 

Objevte díky Instagramu zajímavá místa

Dovolená je skvělou příležitostí zaplnit váš Instagram krásnými fotkami. Pro vytvoření dobré fotky je zcela zásadní její celková atmosféra. Při cestování se proto neupínejte pouze na známá místa přeplněná turisty, ale zkuste hledat odlehlá zákoutí nebo méně navštěvované cíle. "Turisté po cestě na dovolenou často míjejí skutečné klenoty. Typickým příkladem je slovinské jezero Bled ležící na půl cesty do Chorvatska. Cestující kolem něj většinou jen projedou, jedná se ale o jedno z nejfotogeničtějších alpských jezer," doporučuje Michal Tůma z cestovní agentury Invia.

Instagram můžete dobře použít také pro objevování zajímavých míst v okolí. Stačí si zadat do vyhledávání hashtagy související s vaší prázdninovou destinací a procházet si fotografie. Dost možná narazíte na zajímavé místo, o kterém jste se v průvodci nedočetli.

Fotky jídla stále vedou

Kromě selfie a fotografií postavy jsou na Instagramu v kurzu především fotografie jídla. Pro pořízení snímků netradičních pokrmů jsou dovolené perfektní příležitostí. Velmi pestrou a barevnou kuchyní je známé například Bali, kde můžete posnídat čerstvé ovoce, ale i originálně servírované smoothie bowl. Doplňky, jako jsou dřevěná prkénka, ozdobné talíře a čerstvé květiny, které při focení jídla v domácích podmínkách musíte pro vytvoření hezké fotky používat, tak v tropickém ráji nebudete potřebovat. I evropská města však nabízejí nejrůznější podniky pověstné svými krásně vypadajícími pokrmy. Plejádu fotogenických kaváren najdete například v Barceloně nebo Itálii.

Používejte filtry a aplikace

K dotažení fotky k dokonalosti lze využít celou řadu aplikací. Samotný Instagram nabízí mnoho filtrů, ale upravování fotek za pomoci jiných aplikací stále vede a vypadá více profi. Myslete také na to, že přílišná vyumělkovanost není žádoucí. Milovníci cestování, kteří se rádi na svém profilu chlubí také fotografiemi přírody, pak ocení aplikaci Afterlight, jež snadno zdokonalí barvy, jas i kontrast fotografie. Další skvělou aplikací na úpravu fotek je například oblíbené VSCO.

Místo YouTube zkuste Instagram novinku IGTV

Instagram představil novinku, takzvanou IGTV, což je konkurence známého YouTube. IGTV najdete přímo v Instagram aplikaci a můžete zde nahrát videa dlouhá až 60 minut. 

Využívejte také Instastories, ty používá každý den více než 200 milionů lidí. Pro vyšperkování Instastories se nebojte naplno využít všechny funkce, které aplikace nabízí. Oblíbené jsou různé gify a ankety.

S hashtagy zacházejte opatrně

Pokud chcete, aby vaše fotky našlo více lidí, musíte k nim přidat hashtagy, podle kterých je ostatní uživatelé Instagramu najdou. K jedné fotce můžete přidat maximálně 30 hashtagů. Kouzlo však netkví v jejich množství, ale pečlivém výběru. Dobrý hashtag u fotografie splňuje dvě hlavní kritéria: odpovídá obsahu fotografie a je vyhledávaný. Při psaní každého hashtagu můžete sledovat počet jeho použití na Instagramu. Z nabídky vybírejte ty, které jsou používané hojně, ale nebojte se přidat i nějaké konkrétnější méně používané fráze, díky nimž pak budete mít ve vyhledávání na Instagramu menší konkurenci.

Věděli jste, že používání většiny těch nejfrekventovanějších hashtagů Instagram postupně blokuje? Kterým hashtagům byste se měli vyhnout, protože patří mezi "zakázané"? Jsou to například #sunbathing, #hotdogandbeer, #italiano, #saltwater, #hotweather, #topless, #shower či #kos.

S hledáním a výběrem vhodných hashtagů vám pomohou i nejrůznější aplikace. Například webová aplikace Display purposes zobrazí v průběhu psaní hashtagu návrh souvisejících hashtagů. Česká slova ale bohužel v databázi nemá. Aplikace se stejnými nebo podobnými funkcemi se dají stáhnout i do mobilu, zkuste se poohlédnout v App Storu nebo Google Play.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama