reklama

Dorty, které vypadají jako vyšívané: Sníst, nebo jen obdivovat?

Dortová umělkyně Leslie Vigilová přišla s nejnovějším a velice originálním trendem na poli pečení dortů. Podívejte se, jak její práce vypadá.

Prohlédnout grafiku
Foto: Instagram Leslie Vigil

Pekařka a dekoratérka dortů Leslie Vigilová nedávno přišla s nápadem "vyšívaných dortů". Těmito barevně zdobenými dorty tak kombinuje svou lásku k pečení se svými mexickými kořeny. 

"První dort jsem dělala na narozeniny své neteře," říká Leslie Vigilová. Tématem byla mexická fiesta neboli oslava pod širým nebem s hudbou, dobrým jídlem a přáteli. "Chtěla jsem vytvořit dort, který je zajímavý, nese v sobě mexickou tradici, je barevný a taky jsem chtěla do designu nějak začlenit část šatů, které měla mít neteř na sobě, stejně jako se to dělá u svatebních dortů." Leslie tak začala pracovat s různými vzory, které našla na šatech neteře, vytvořila podle nich dort a nový trend - vyšívaný dort - byl na světě.

"Začala jsem dostávat víc a víc poptávek na dorty inspirované mexickou kulturou, a tak jsem věděla, že je to něco, na čem chci zapracovat. K výrobě vyšívaných dortů mě inspirují různé mexické textilie a styly šití," dodává Leslie.

Podívejte se do grafiky, jak takové vyšívané dorty vypadají. Něco takového jste u dortů rozhodně ještě neviděli.

Leslie Vigilová se ale nezabývá jen "vyšívanými" dorty. Na jejím instagramovém profilu, který má dnes už něco přes 140 tisíc fanoušků, najdete další originální  dortové trendy. 

reklama
reklama