reklama

Jídlo, které pomůže pálit tuky po celý den: Snídejte avokádo a vajíčka

Snídaně je prý to nejdůležitější jídlo dne. To potvrzuje i nejnovější studie, která zároveň radí, které jídlo byste měli jíst, pokud chcete uspíšit hubnutí.

Foto: iStock

Existuje nespočetné množství diet a zaručených triků na to, jak zhubnout. Někteří nedají dopustit na keto dietu, jiní vynechávají lepek a další se dali na veganství. Svět výživy je spletitý a plný protikladů, což potvrzuje i nejnovější studie.

Vědci z University of Alabama at Birmingham se snažili zjistit, jak snídaně ovlivňuje naši váhu a celkový zdravotní stav. Ve studii zkoumali, jaký vliv má na lidské tělo snídaně bohatá na tuky a ta na sacharidy.

Čistě pro představu

Tučná snidaně obsahovala 35 procent sacharidů, 20 procent bílkovin a 45 procent tuku. Sacharidová zase obsahovala 60 procent sacharidů, 20 procent bílkovin a 20 procent tuků. Zkoumaný vzorek se skládal z 29 mužů a žen ve věku od 55 do 75 let. Studie prokázala, že uchazeči, kteří jedli snídani bohatou na tuky, spalovali v následujících 24 hodinách více tuku. 

S tučnou snídaní prý dochází ke stimulaci rozpadů těch tuků, které už jsou ve vašem těle, aneb po celý den budete hubnout. Zní to sice jako protimluv, ale vypadá to, že taková snídaně vám může pomoci udržet si zdravou váhu. Ale má to háček. Nemohou to být jen tak jakékoliv tuky, takže tu slaninu zase radši položte zpátky do lednice.

Klíčem je jíst zdravé tuky, které jsou obsažené například ve vejci, či avokádu. Pokud se rozhodnete takto začít snídat, počítejte s tím že to začne fungovat zhruba po třech dnech.

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama