reklama
 

Hubnutí a detox: Jak na to jdou celebrity?

Jaké triky a fígle používají celebrity k tomu, aby zhubly nějaké to kilo nebo organismus očistily od škodlivých látek?

Foto: iStock

Když se celebrit zeptáte na tipy ohledně detoxu, zdravé stravy či hubnutí, většinou dostanete tu samou odpověď: pít více vody nebo více spát. To je nám ale všem dobře známé. Jaká jsou ale ta opravdová tajemství?

Hollywoodské celebrity se často nechávají hýčkat v renomovaných detox centrech a lázních. Většina nás obyčejných smrtelníků na něco takového nemá finance, to ale neznamená, že se nemůžeme inspirovat technikami, které v těchto exkluzivních detox centrech používají. 

Voda obohacená o minerály

Známé detox centrum v Rakousku, Viva Mayr, které navštěvují celebrity jako například topmodelka Karlie Kloss nebo Lisa Eldridge, nedá dopustit na vodu obohacenou o důležité minerály. Kávu tady nikde nenajdete, místo toho ráno dostanete obří sklenici vody se solí (detox centrum sídlí hned vedle solných dolů). Přírodní sůl prý zbavuje zažívací trakt všech škodlivin. Pít slanou vodu je možná trochu oříšek, ale naše tělo rozhodně potřebuje minerály, jako je hořčík nebo draslík, pro správnou funkci. Pokud se cítíte bez energie a hodně cvičíte, může trocha hořčíku a draslíku vašemu metabolismu výrazně pomoct. Bojujete tak i proti nadýmání a podporujete činnost srdce.

V detoxikačním centru je taky zákaz pití vody dvacet minut před jídlem a po jídle. Tekutiny totiž ředí trávicí šťávy, které rozkládají potravu. 

Pořádně žvýkat

V detoxikačním centru Viva Mayr taky dávají důraz na to, aby hosté pořádně žvýkali. Doporučují žvýkat každé sousto čtyřicetkrát, to prý aktivuje enzymy, které pomáhají jídlo řádně strávit.

Od největší porce po nejmenší

V detoxikačním centru Viva Mayr dostanete obří snídani, o něco menší oběd a ze všech jídel nejmenší večeři. K tomu nejíte žádné syrové, takzvané raw potraviny po 16. hodině. Saláty a jiné raw potraviny jsou totiž složitější na trávení. 

Dýchání je důležité

Když jsme ve stresu, tak naše tělo nemůže jídlo pořádně zpracovat. Na Sha Wellness Clinic ve Španělsku, kam jezdí celebrity jako Kylie Minogue nebo Naomi Campbell, se zaměřují především na dech. Doporučují nadechovat se po dobu šesti sekund a po stejnou dobu i vydechovat. Udělejte to tak několikrát, dokud neucítíte, že vaše dýchání je hlubší. 

Důležité je to zejména před jídlem, abychom organismus zklidnili a připravili na jídlo.

Místo kávy voda s citronem

Stejně jako v detox centru Viva Mayr, ani klinika Sha Wellness nepovoluje pití kávy. Ráno doporučují začínat vodou s citronem, která detoxikuje tělo a zbavuje ho toxinů, nastartovává metabolismus a posiluje imunitní systém. K tomu hydratuje organismus a dodá vám energii na celé ráno i bez kofeinu. Doporučují k tomu přidat i strouhaný zázvor, kurkumu, černý pepř a kapku oleje. Vitaminů z kurkumy totiž dokážete získat ještě o něco víc, kdy ji jíte s trochou oleje, vitaminy v ní obsažené jsou totiž rozpustné v tucích. 

Pokud se ráno neobejdete bez nějakého dobrého drinku a čaj nebo voda s citronem vám zrovna nevoní, můžete zkusit kurkumové latté. Pije ho i Gwyneth Paltrow.

Digitální detox

Jedna věc je u těchto detoxikačních center stejná, všechny doporučují digitální detox. The Body Camp na Ibize, kam v létě jezdí například Millie Mackintosh, to přímo vyžaduje. Před každým jídlem účastníci musí telefon odevzdat do krabice na stole. Cílem je, aby se návštěvníci bavili mezi sebou, protože nic není více frustrující, než když je někdo u večeře na telefonu.

Infrační sauna

S infračními saunami se v poslední době roztrhl pytel. Detox centrum The BodyHoliday na ostrově Svaté Lucie si infrační sauny nemůže vynachválit. Infrační paprsky zvednou tělesnou teplotu, zvýší cirkulaci krve v těle, zlepšují mobilitu kloubů a posilují imunitní systém. Po dvaceti minutách se budete cítit jako znovuzrození.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama