reklama

11 barev, podle kterých poznáte svou osobnost: Která je vaše oblíbená?

Barvy nás obklopují na každém kroku a máme je rádi všichni. Některé ale přeci jen o trochu víc, což se projevuje třeba na výběru oblečení, bytových doplňků či auta. To, jakou upřednosťnujete barvu, hodně vypovídá o vaší povaze a založení. Najděte si v naší galerii tu svou a zjistěte, jak jste na tom.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Barvy mají v našem životě dalekosáhlejší význam, než jsme si mnohdy ochotni připustit. Ovlivňují naši náladu, paměť, bdělost, zdraví, a dokonce chuť k jídlu.

  Barva je vlastnost světla, resp. látky, ze které toto světlo vychází. Barevné vidění lidského oka zprostředkují receptory zvané čípky; jsou trojího druhu v souvislosti s citlivostí na tři základní barvy: červenou, zelenou a modrou. Barvy, k citátu, žena.cz

Černobílý svět by nám nejspíš připadal smutný a jednotvárný a problémy větší a hůř řešitelné. Naštěstí se o barvy nemusíme bát a můžeme si jejich energii denně vychutnávat.

Nejpestřejší barevnou paletu nám jednoznačně nabízí příroda, nicméně ani chemický průmysl za ní příliš nezaostává. U každé jednotlivé barvy existuje vždy široká škála odstínů a je čistě na nás, který máme nejraději.

My se dnes zaměříme na to, co o vás vaše oblíbené barvy vypovídají.  

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama