reklama
 

Proč dát šanci boxu: Propadla mu Kim Kardashian, Demi Lovato i Gigi Hadid

Věnuje se mu mnoho lidí, mimo jiné i řada modelek i hereček. Tenhle, na první pohled drsný, sport totiž nabízí řadu výhod. Skvěle zpevní postavu, pomůže shodit kila navíc i vyčistit hlavu. Zkuste zajít na první lekci, možná si jej také oblíbíte.

Foto: Profimedia.cz

Box je mezi slavnými ženami populární stejně jako hodiny jógy nebo pilates. Jeho dynamické tempo a dobrý pocit, který po tréninku máte, ale nejsou jediné výhody. Jedná se o skvělé cardio cvičení, které vás zpevní a posílí.

Kim Kardashian, Gigi Hadid, Karlie Kloss, Adriana Lima, Demi Lovato a řada dalších se vydávají do ringu, aby zlepšily svou fyzickou i psychickou kondici. Box totiž pomáhá zmírňovat pocity napětí a úzkosti. Vyzkoušejte to na vlastní kůži. Ale ještě předtím, než si zavážete rukavice, byste měli vědět, že…

… není to tak tvrdý sport, jak se zdá

Box není o tom, jak dát někomu ránu. Musíte se u něj soustředit na svou koncentraci, koordinaci těla, vnitřní sílu. Zapište se do fitness centra na hodinu s osobním trenérem, který se bude věnovat pouze vám a zásady boxu vám vysvětlí.

Nebojte se o svou postavu

Nemusíte se obávat, že vám narostou bicepsy jako komiksovému hrdinovi Hulkovi. Správný trénink vás zpevní od hlavy k patě. Jde o to, abyste měli pevné nohy, střed těla a záda. Ideální je, když se prvky boxu zkombinují s těmi z aerobiku.

Počítejte s časovou přípravou

Vypravte se na trénink o půl hodiny dřív. Ušetří vám to nervy s převlékáním a vázáním bandáží na ruce. Čas také věnujte výběru vhodných rukavic.  Proč je důležité vždy mít bandáže na rukou? Je to ochrana kloubů, i jejich zpevnění.

Co na sebe?

Oblečení, ve kterém se můžete volně pohybovat. Musíte v něm být schopni běhat, skákat, dělat dřepy a výpady. Nezapomeňte, že se během tréninku hodně zpotíte, proto volte vhodné materiály.

Musíte se soustředit

Během tréninku spolehlivě zapomenete na nepříjemnou poradu, starosti v partnerském životě či hádku s dětmi. Musíte vnímat jen teď a tady, pečlivě mířit své rány.

Je to zábava

Pryč se stereotypy, že tohle je sport výhradně pro muže. Boxují nejen slavné ženy, ale i běžné smrtelnice, včetně matek po šestinedělí. Kondiční box je také uzpůsoben tak, že se nemusíte bát monoklů a rozbitých nosů.

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama