reklama
 

Proč jsou Francouzky stále štíhlé a chic? Objevte tajemství jejich životního stylu

Francie je zemí baget, croissantů, sýrů a výborného vína. Taky vás zajímá, jak si v prostředí všech těchto lákadel dokážou Francouzky udržet svou štíhlou postavu?

Foto: iStock

Francouzky jsou pro celý svět velkou inspirací. Ať už se to týká oblékání, vlasů, make-upu, nebo jejich přirozeného sebevědomí.

Vždycky vypadají perfektně, a navíc jako by se o to doma vůbec nesnažily. O svůj vzhled se přirozeně starají, ale znají míru, nic nepřehání. To samé platí i o jejich stravovacím a fitness režimu. 

Nic si neodpírají

Vynikající jídlo a pití jsou základním stavebním kamenem francouzské kultury a něco, o co se jen tak Francouzky připravit nenechají. A taky hlavně vědí, že nemusí. Jedí malé porce a snaží se vychutnat si každé sousto, a tak to s jídlem nepřehnat. Francouzská modelka Cindy Bruna řekla v rozhovoru pro americký The Coveteur, že když je doma v Paříži, tak se snaží si každý den vařit. A když jde do restaurace, tak se vůbec neomezuje a objedná si pořádné jídlo. Rozhodně ji v restauraci neuvidíte jíst salát. 

Plánují dopředu

Francouzky se rozhodně o to, co jedí a pijí, starají. Snaží se jíst vše v přiměřeném množství. Instagramová hvězda a modelka Jeanne Damas v rozhovoru pro francouzský Vogue říká: "Když si dám k večeři víno, tak se další den snažím vyhnout ovoci a ovocnému džusu."

Mají zdravé návyky už odmalička

Francouzky považují své maminky za největší inspirace, co se vzhledu a toho, jak žít, týče. "Moje maminka mě naučila, jak důležité je starat se o pleť a tělo," říká modelka Sigrid Agren v rozhovoru pro francouzský Vogue. Už odmalička se učí pít hodně vody a jíst čerstvé sezonní potraviny, vše v přiměřené míře. 

Jedí hodně čerstvého ovoce a zeleniny

Sezonní potraviny mají ve francouzském jídelníčku výsostní místo. Svá jídla si připravují podle toho, co zrovna roste a co se dá koupit na farmářských trzích. Vyhýbají se tak jakýmkoliv přidaným látkám a hormonům, které se vyskytují v nesezonních potravinách. 

Modelka Sigrid Agren dodává: "Nejím podle žádné konkrétní diety, ale samozřejmě se snažím o to jíst zdravě a soustředím se na kupování bio lokálních potravin, které jsou zrovna v sezoně. Snažím se vyhýbat zpracovávaným potravinám. Jím hodně zeleniny, ovoce, ořechů a celozrnných obilovin. Taky miluju ryby, protože jsem vyrůstala na ostrově Martinique, kde jsem si zvykla jíst čerstvé ryby skoro denně."

Všude chodí pěšky

Modelka Caroline de Maigret v rozhovoru pro americký Vogue zmiňuje, že se všude snaží chodit. "Když mám například někde schůzku a musím jet autem, zaparkuju 20 minut od místa setkání. Paříž je skvělé město na dlouhé procházky. Někdy se místo fitka jen tak hodinu procházím, má mysl je rozhodně šťastnější."

Pijí hodně vody

Je to jedno z nejstarších a nejjednodušších pravidel a taky něco, co Francouzky stoprocentně dodržují - pití velkého množství vody. "Piju vyloženě litry bylinkových čajů a vody," říká modelka Jeanne Damas. Herečka Roxane Mesquida dodává: "Každé ráno piju zelený čaj a přes den minerální vodu, ne kohoutkovou."

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama