reklama
 

Andy Pavelcová, zakladatelka programu FitFab Strong, chce měnit životy lidí k lepšímu

Právnička Andy Pavelcová založila první český fitness program se živou hudbou. Z pohodlí domova si tak můžete vychutnat lekce tance, jógy nebo třeba pilates zcela zdarma.

Foto: Archiv PR

FitFab Strong je první český on-line fitness program se živou hudbu. Založila ho právnička Andy Pavelcová, která si ve volném čase užívá tvorbu fitness blogu a různých videí.

Tento projekt je její velká srdcovka. "Chtěla jsem jen prostě přinést blog, který pomůže lidem, co tápají ve světě cvičení a zdravé výživy. Během pár měsíců od spuštění se strhla lavina. Už 100 tisíc žen cvičí naše videa," říká o programu Andy Pavelcová.

Je to první český on-line fitness program se živou hudbu DJe, bubeníka a teď nově i světoznámého houslisty - Andy bratra. Dnes Andy na Facebooku sleduje 12 tisíc příznivců, dalších 13 tisíc na Instagramu, s programem jezdí přednášet a setkávat se s fanoušky po celé republice.

"Věděla jsem, že v právní praxi nikdy nepůjdu domů a nebudu si moci říct: Tak, dneska jsem někomu změnila život k lepšímu, to jsem našla až u FitFab Strong. Denně nám chodí desítky zpráv a komentářů od lidí, kteří nám děkují, že díky nám našli opět smysl života, baví je se ráno probouzet a cvičit, anebo že je manžel po dlouhé době pochválil, jak vypadají. A to mě neuvěřitelně naplňuje a poprvé v životě mám pocit, že jsem opravdu užitečná," dodává Andy.

Jak to všechno začalo?

Vedle studia posledního ročníku práv se Andy Pavelcová rozhodla natočit fitness projekt, do kterého vložila všechny své finance a vytvořila tak první český měsíční fitness program zdarma. Do videí pozvala spousty kamarádů, ale i známých osobností z fitness světa.

Vznikl tak srdcový projekt, o kterém netušila, že se během prvního měsíce dostane k více než pěti tisícům cvičícím. V prosinci roku 2018 spustila Andy Pavelcová program nový, prý ještě lepší a zábavnější, a to FitFab Stronger.

Co přesně s vámi můžeme cvičit?

V našich videích najdete jak cvičení zaměřené na posilování jednotlivých částí těla, tak šílené cardio, tanec, jógu, pilates nebo třeba box. Speciálními lekcemi jsou Coffee Yoga, při které se pije káva, nebo lekce Robotic, která vychází z trhaných robotích pohybů.

Takže zhubneme, nebo je to spíše na fyzičku?

Oboje. Ale náš program je specifický v tom, že vám neříká "pojďte zhubnout". Říká vám "pojďte být lepší, šťastnější a zdravější". A jakmile tohle pochopíte, dokážete všechno. Ukázali jsme lidem, kteří několik let nemohli zhubnout dietami a šíleným cvičením ani kilo, že když budou dělat něco, co je bude bavit, budou k tomu přistupovat s radostí a nadšením, shodí časem tolik, kolik budou chtít.

Kolik času si mám připravit na cvičení?

Všechny lekce trvají v rozmezí 20-40 minut, v těžším Strong a Stronger jsou spíše lekce delší, v letní verzi Light mají všechny okolo 20 minut. Naším cílem bylo, abyste to všechno stihli do hodinky i se sprchou a protažením, které je součástí našich videí.

Pro koho je cvičení vhodné? Zvládnou ho i začátečníci?

Určitě ano, každý by měl ale najít nějakou rozumnou hranici mezi cvičením videí naplno a svými možnostmi. Pro začátečníky máme letní verzi FITFAB Light, ale i ve Strongu si lidé, kteří právě začínají, najdou své. Krásné ohlasy máme také od věčných začátečníků, kteří s námi cvičit nepřestali.

Jak vás napadlo přijít s živou hudbou?

Když jsme připravovali natáčení prvního dílu FITFAB Strong, kreslil mi můj nejlepší kamarád v jedné kavárně logo. Udělal ho za pár minut, zaklapl noťas a z legrace mi řekl: "Tak to bych ti tam mohl ještě zabubnovat, ne?" A bylo jasno. Sehnali jsme DJe, nachystali za pár dní boží set plný energické hudby a myslím, že to byl jeden z nejlepších nápadů projektu.

Do třetího dílu FITFAB Stronger se dokonce přidal můj bratr Marek, který lekce okouzlil hrou na housle. Program tak je nejen super podívanou, ale hlavně zážitkem. Sportovním i kulturním.

Jak dlouho celý váš program trvá?

Každý program plánujeme na měsíc, ale neříkáme, jak dlouho trvá. Každý může cvičit, jak dlouho chce, ale většinou máme zkušenosti s tím, že jakmile s námi někdo začne, už nepřestane. Nejčastěji si s námi lidé dají měsíc v kuse, a pak už cvičí jen dvakrát třikrát do týdne jen tak ze zvyku a proto, že je to baví.

Kolik vstup do on-line programu FITFAB Strong stojí?

Vůbec nic. To je naše filozofie. Naším cílem je naučit Čechy a Slováky pravidelnému pohybu s radostí, nadšením a zdravým přístupem. A myslím, že se nám to fakt pěkně rozjíždí.

Božská Taylor a vyzývavá Selena. Jinak byly ceny AMA přehlídkou divnosti | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama