reklama
 

9 příčin, proč si nemůžete najít partnera

Potkat protějšek svých snů je náročné samo o sobě, ale často jsme to my sami, kdo lásce brání. Jak nesabotovat svůj milostný život?

Foto: iStock

Začneme tím nejjednodušším: Přestaňte špehovat svého ex na sociálních sítích. I když jste se rozhodli, že zůstanete přáteli. Ale sledovat každou novinku osoby, kvůli které jste se trápili, vás pořád hází zpět do minulosti.

Chcete nový vztah a hlavně se konečně někam posunout? Tak svého ex přestaňte na síti sledovat, a pokud vám to vůle nedovoluje, rovnou ho zablokujte. Takhle budete mít pokoj, protože co oči nevidí, srdce nebolí.

Citově nedostupný jedinec

Každý v životě prožije lásku, která nedojde naplnění. Brání tomu třeba okolnosti, vzdálenost nebo naše vzájemná nezralost. Ale když vám někdo tvrdí, že by s vámi hrozně rád byl, ale je tak rozervaný, hledá se a neví, co chce, vezměte nohy na ramena. Je zbytečné čekat, až se někdo rozhodne, že vás chce. Buď to ví hned, nebo sbohem.

Lpět na vzhledu

Každý má svůj typ, který ho přitahuje, o tom žádná. Ale vytyčit si, že randit budete pouze s mužem nad 180 cm a s modrýma očima, je dětinské. Stejně jako když je někdo posedlý blond vlasy a dekoltem. Fyzická kompatibilita je důležitá, ale každý nemusí splňovat všechno.

Soupeřit s přáteli

Je velmi náročné být single, když většina vašeho okolí má trvalé vztahy a rodinu. Ale vrhat se do dalšího dobrodružství jen proto, že jim nechcete "křenit", vás vzdaluje od skutečně hodnotného vztahu.

Porovnávat své předchozí vztahy

Každý svazek je jiný, mění se stejně jako vy. Prožíváte v nich emoce, které jsou jedinečné a nedají se poměřit. Respektujte svou vnitřní proměnu a osobní růst, nepranýřujte se za to, jak jste se chovali, když jste byli méně zralí.

Sdílet všechno na sociálních sítích

Vzhledem k tomu, že chytrý telefon s aplikacemi Facebook a Instagram má dnes skoro každý, je někdy náročné odolat pokušení a nechlubit se. Pokud ale poznáte někoho nového, dejte mu nejdřív šanci, aby se s vámi lépe seznámil. Ve chvíli, kdy se stanete přáteli na sociálních sítích, by měl dotyčný mít stále pocit, že je co objevovat. Místo toho, aby viděl každý záběr vaší snídaně nebo výletu.

Nezdravé vztahy okolo nás

Obklopují vás páry, s nimiž byste rozhodně neměnili? Hádají se, nerespektují jeden druhého, neumí spolu komunikovat? Aniž si to uvědomujete, mají vliv na to, co považujete za normu. 

Nechcete opustit komfortní zónu

Sklon k pohodlnosti máme všichni. Lehnout si na gauč, pustit si televizi nebo vzít do ruky mobil a nečinně surfovat po internetu. Strach z nového je přirozený, ale ten, kdo ho dokáže překonat a seznamuje se snadno s novými lidmi, je vítězem. Je opravdu těžké se zamilovat, když zůstanete sedět v obýváku.

Přehnaná sebekritika

Nikdo není dokonalý. Naštěstí. Ani ta nádherná supermodelka na Instagramu nebo vaše oblíbená celebrita. Jsme lidé chybující, plní obav a nejistot. Když se nad to všechno dokážeme povznést a je nám se sebou dobře, jsme najednou přitažlivými pro okolí. Nic není tak sexy jako sebedůvěra.

reklama

Komerční tip

reklama