reklama
 

8 způsobů, jak si udělat krásnější den

Myslíte na sebe? Aspoň někdy a aspoň trošku...? To, že by se člověk měl mít rád, je jasné. Hlášek o sebelásce, která (konečně) není zakázaná, ale naopak doporučována, je všude plno. Ale jak začít? Třeba tak, že se na sebe ráno usmějete do zrcadla a nastartujete si hezký den.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Jak by podle vás měl vypadat ideální den? Kdo všechno by v něm byl a byl by tam vůbec někdo? Představy o "hezkém" se člověk od člověka liší. Jsou ale maličkosti, díky kterým si může zpříjemnit den úplně každý, ať už je jeho ideál jakýkoli. 

Spokojenost, nebo také moderně "well being", je posledních pár let téma, kterým se zabývají vědci snad z celého světa. Proč jsme šťastní a co naši spokojenost vlastně tvoří?

  „Jsou tu i dny, kdy reálně uvažuji o tom, že s největší pravděpodobností zemřu na předávkování spokojeností.“ Salvador Dalí Knírek, k citátu, žena.cz

Možná vás napadne otázka, zda lze spokojenost vůbec nějak "měřit", když jde o vysoce subjektivní pocit. Vědec Ed Diener, který se tématem intenzivně zabývá, tvrdí, že spokojenost se měří na základě tří hlavních bodů:

  1. příjemné emoce a nálady
  2. chybějící negativní emoce a nálady
  3. soudy o uspokojení  

Možnou čtvrtou složkou spokojenosti je údajně optimismus a pocity naplnění.

Ať už to se svou osobní spokojeností máte jakkoli, nahlédněte na pár tipů, jak si zpříjemnit den a cítit se lépe. Jednoduše a přirozeně :)

Více v naší grafice

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama