reklama

8 zajímavostí o zmrzlině: Pokud trpíte stresem, dopřejte si velkou porci!

Léto je v plném proudu a jeden horký den střídá druhý. K vysokým teplotám neodmyslitelně patří relax u vody, chlazené nápoje a zmrzlina. A právě na zmiňovanou mraženou pochoutku jsme se zaměřili. Je zdravá, nebo ne? Odkud pochází a jaké (ne)možné příchutě můžete napříč planetou najít? Čtěte dál...

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Zmrzlinu milují děti i většina dospělých. Existuje mnoho příchutí a podob, spousta delikates, kde je zmrzlina nedílnou součástí. Někdy se můžete setkat s názvem "mražený krém". Z pohledu předpisů jde o totéž.

Kolem zmrzliny existuje spousta zajímavostí a několik teorií o původu. Jak to vše doopravdy bylo, se můžeme jen domnívat, a co dříve nazývali "zmrzlinou", má dnes už docela jinou podobu.

  Citáty jsou zmrzlina pro každou příležitost. Christian Morgenstern Zmrzlina. žena.cz

Pravdou zůstává, že jde o nadčasovou pochoutku a drobné potěšení (nejenom) během horkých letních dnů. S mírnou nadsázkou lze říct, že jde o jeden z léčebných prostředků (a teď nemyslím "pochroumanou" psychiku, ačkoli…), protože zmrzlina se často doporučuje při zánětech hrdla a ústní dutiny, podobně jako při potížích s polykáním, a dokonce také při nechutenství.

Pojďte si se mnou projít "zmrzlinovou" grafiku a přečtěte si další (a často překvapivé) skutečnosti.

reklama
reklama