reklama

16 drobností, které vám přinesou každodenní štěstí: Uvidíte, že fungují

Život není peříčko ani procházka růžovou zahradou. Život je zkrátka takový, jaký je - někdy veselý a jindy smutný. Důležité je umět si najít každodenní drobná "štístka". Jsou to nenápadné chvilky, mizivé okamžiky běžného dne, které vás však naplní klidem a jistotou, že věci fungují přesně tak, jak mají.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Návod na štěstí neexistuje, ačkoli občas můžete mít pocit, že ano. Stačí se podívat na pár televizních reklam, prolistovat několik časopisů osobního růstu nebo zhlédnout nějaké to motivační video… Pak totiž můžete nabýt dojmu, že štěstí je na dosah, stačí si "jen" správně přát…

Není to tak jednoduché, přesto lze dosáhnout jakéhosi vnitřního klidu. Nikoli (anebo nejenom) prostřednictvím "velkých" věcí, ale právě naopak. Důležité totiž je uvědomovat si své štěstí průběžně. Najít si denně pár okamžiků, které si plně procítíte. A taky doceníte.

  Že nedostaneme vždy to, co chceme, je někdy ohromné štěstí. Dalajláma Pampeliška

Trochu nerada použiji (poslední dobou snad až příliš oblíbené) slovní spojení "žít přítomným okamžikem", ale nic výstižnějšího mě bohužel nenapadá. Protože vážně je třeba uvědomovat si svůj každodenní život. Nečekat na "až jednou", ale už v tom "jednou" být a setrvat.

Nelamentovat zbytečně nad věcmi, které třeba neděláte úplně rádi, ale snažit se právě (i) v nich najít to příjemné. Naladit se už večer na následující den, přestože vstáváte brzy a ještě za tmy lezete do promrzlého auta.

Jak? Třeba tak, že si vytvoříte svůj malý ranní rituál, na který se budete těšit. Uvaříte si svůj oblíbený čaj nebo voňavou kávu a v mezičase necháte trochu rozehřát auto. Například.

Vím, nemusí vám to znít úplně dobře ani lákavě, přesto mám pro vás pár tipů na to, jak najít šťastné chvilky v každodenním spěchu a rutině.

Jaké to jsou, se dozvíte v grafice.

reklama
reklama