reklama

13 tipů, jak si doopravdy užít dovolenou: Léto podle vašich představ

Také už jste zažili pocit, kdy jste po dovolené potřebovali ještě další dovolenou na zotavenou? Vrátili jste se s pocitem lehké marnosti, nijak zvlášť odpočinutí a s vědomím, že po návratu do práce se tam na pár dnů budete možná muset přestěhovat? Tak tomu odzvonilo. Víme totiž, jak si letos dovolenou doopravdy užít!

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Celý rok se na ni těšíte. Často i delší dobu šetříte, abyste se mohli vypravit na místo, které je za normálních okolností ne až tak běžně dostupné. Své myšlenky a velkolepé plány směrujete k magickému datu, kdy začíná dlouho očekávaná letní dovolená. Jenomže… ne vždy se věci dějí tak, jak by si člověk přál.

Vše začíná už počáteční nervozitou, případně balením na poslední chvíli. Dost možná, že se po pár ujetých kilometrech ještě musíte vrátit třeba pro zapomenuté doklady nebo plavky, co zůstaly viset venku na šňůře. Děti jsou protivné, a navíc máte pocit, jako by na ně něco lezlo. S obavou přibalujete teploměr a léky na snížení horečky.

  Nejhorší na dovolené je to, že jí nejvíc potřebujeme, když jsme právě po ní. Eugen Gerstenmaier Únava - k citátu o dovolené, žena.cz

Konečně dojedete do cíle, ale ubytování neodpovídá vašim představám. Počasí také nic moc, přestože v předpovědi ještě ráno slibovali slunečno a teplo tak akorát.

Je pravda, že okolnosti nám mnohdy nepřejí a jsou věci, které zkrátka nelze změnit. Co však změnit jde, je přístup k nastalé "problematické" situaci. 

Projděte si naši grafiku s několika tipy, jak na to, abyste si o dovolené doopravdy odpočinuli a vrátili se domů nabití pozitivní energií a skvělými zážitky.

reklama
reklama