reklama

Vlna, sopka a lavina. Ženy mají tři druhy orgasmu, odhalila česká studie

Skupina výzkumníků vedená Jimem Pfausem z Univerzity Karlovy zjistila, že ženy prožívají tři typy orgasmu v závislosti na tom, jaké mají během vyvrcholení pánevní kontrakce. Pojmenovali je vlna, sopka a lavina.

Podle Jima Pfause z Univerzity Karlovy mají ženy tři druhy orgasmu.
Podle Jima Pfause z Univerzity Karlovy mají ženy tři druhy orgasmu. | Foto: iStock

Akademici provedli výzkum na vzorku 54 dobrovolnic, které masturbovaly po dobu několika dní s prvním "chytrým" vibrátorem na světě The Lioness, který má možnost připojení přes Bluetooth. Sexuální pomůcka má po stranách dva senzory, které měřily sílu a průběh kontrakcí pánevního dna během orgasmu, upřesnil server Prague Morning.

Během analýzy získaných dat vědci zjistili, že se svaly pánevního dna pohybují třemi různými způsoby. Nejčastějším typem orgasmu je vlna, kterou prožilo 26 z 54 účastnic. Jak napovídá název, svaly pánevního dna se stahují ve vlnách a následně dochází k jejich uvolnění.

Druhým typem orgasmu je lavina. Tento druh vyvrcholení vědci určili u 17 účastnic. Mívají s ním zkušenost ženy, které mají v oblasti pánevního dna vyšší napětí. To se během orgasmu rychle snižuje. Posledním typem ženského vyvrcholení, které výzkumníci zaznamenali u 11 žen, je sopka. Při tomto druhu orgasmu je v pánevním dně trvale slabší napětí a ve chvíli vyvrcholení dochází k náhlé "explozi". 

Pfaus sdělil že  spolu se svým týmem pokračuje v dlouhodobém výzkumu s chytrým vibrátorem. Chce zjistit, jak ženy tyto tři druhy orgasmu subjektivně prožívají, co se týče míry uspokojení, a jaký typ stimulace jim nejvíce vyhovuje. 

Ženským orgasmem se v poslední době zabývá více vědců. Newyorská soukromá gynekologická klinika New H Medical zjistila, že ženy nejsnáze dosahují orgasmu v misionářské pozici, když mají pánev vyvýšenou polštářem. 

Od demonstrantů schytala nadávky i plivance: Byla to proputinovská akce, říká Kavková | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama