reklama
 

Zubní pasty dělají pupínky u úst, říká dermatoložka

Kožní problémy se v zimě obvykle zhorší - od ekzémů po lupenku a pupínky, skvrny či šupinky trápí i ty, kteří jinak během roku potíže s pletí nemají. Poraďte se s přední kožní lékařkou - i o případně plánovaných dermatologických a estetických zákrocích.

Foto: Profimedia.cz

Kožní problémy se v zimě obvykle zhorší - od ekzémů po lupenku a pupínky, skvrny či šupinky trápí i ty, kteří jinak během roku potíže s pletí nemají. S přední kožní lékařkou jste se radili i o případně plánovaných dermatologických a estetických zákrocích.

Kůže je největším orgánem našeho těla a tvoří bariéru proti vlivům okolí. I když se v zimě zachumláme, přesto trpí, je suchá a napjatá. MUDr.  Edita Jatšová z Laserového centra Anděl, která patří k pravidelným a velmi oblíbeným hostům naší redakce, mezi jinými doporučeními nezapomněla ani na starou dobrou vazelínu. Natřená na ruce a v rukavicích na noc dokáže pravé divy! Známá dermatoložka v této souvislosti připomněla význam přírodních prostředků:: "Čím méně chemie, tím lépe!"

Vše, co pleť potřebuje, aby mohla být krásná pořídíte ZDE >>

Hydratační krémy se však příliš nedoporučují - protože v nich obsažená voda v chladu mrzne a na naší pleti tak nadělá víc škody než užitku. Proto jsou tyto typy kosmetických ošetřujících prostředků vyhrazeny večerním hodinám nebo době, kdy se zdržujeme uvnitř. "Před odchodem ven však doporučuji nanést hutný krém," připomněla MUDr. Jatšová.

Hodně jste se ptali na perorální dermatitidu. což jsou ony časté pupínky na obličeji. Heslo "bez chemie" u nich platí o to víc.  Při nich mohou stav zhoršit i některé zubní pasty. MUDr. Jatšová doporučuje: "Vynechat veškerou kosmetiku, včetně fluorovaných zubních past. Při mokvání obklady Jarischovým roztokem, jinak promazávat napři ambidermanem. Vše z lékárny!"

Čtěte také: Každá piha není pro krásu. Jak odhalit problém? >>

Náš odborník

MUDr. Edita Jatšová

  • Je jedním z nejuznávanějších specialistů v oboru korektivní dermatologie v ČR.  Pracuje v Laserovém centru Anděl.
  • Má za sebou dlouholetou praxi v oboru laserové a estetické medicíny a mnohaleté působení jako vedoucí lékař na přední estetické klinice Asklepion, kde pracovala jako primář.
  • Je členkou dermatovenerologické společnosti ČLS JEP a společnosti pro využití laserů v medicíně ČLS JEP.
  • Od roku 2000 přednášela a školila chirurgické a korektivní postupy v dermatologii po celé ČR, od roku 2002 se prezentovala jak na tuzemských, tak i zahraničních kongresech (IMCAS Paříž 2003).
  • Aktivně publikuje v dermatovenerologických časopisech zaměřených na korektivní dermatologii doma i ve světě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: 

Z parfémů jsou skvrny na kůži, varuje dermatoložka

Zákaz antikoncepce: Týká se i vás?

Rozhovor i o vašem zdraví: Odpovídá odbornice na výživu

 

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama