reklama

Ženy, holte si obličej. Omládnete a zkrásníte

Další pevnost dobyta - ženy si mají holit obličej stejně jako muži. V tom je tajemství mládí!

Foto: Thinstock

Jak to, že muži stárnou pomaleji a vypadají mladší? Možná je to tím, že si denně holí vousy, tvrdí odborníci. A ženy by si prý měly holit obličej také. Tak si prý déle udrží pleť hebkou, svěží a bez vrásek.

Logicky vzato, něco na tom asi bude. Peeling - pravidelné odstraňování odumřelých částeček z vrchní odumřelé části pokožky - se doporučuje ženám už desítky let. Většina jich na to používá speciální prostředky, více či méně drsné, což je účel. Ale při tomto druhu péče o pleť chybí vypnutí a uhlazení, které poskytne právě jen pohyb čepelky.

Tajemství mládí vyřešeno!

Zbavením vrstev staré kůže se redukují vrásky a sníží projevy stárnutí. Po oholení pak pleť vstřebává lépe kosmetiku a také je jasnější a hladší. "Většina mužů si holí tváře, takže si slupují mrtvé buňky na dvou třetinách obličeje pravidelně, buď denně nebo aspoň několikrát týdně. Dělají to celé roky. To je důvod, proč vypadají mladší a lépe než ženy stejného věku," tvrdí dermatolog Neal Schultz z Londýna.

Doporučujeme: Proč muži stárnou pomaleji než ženy?

Pravidelné intervaly pomáhají kůži zbavovat se odumřelých buněk, a ta je následně regenerovaná a omlazená. "Domácí holení má účinek. Je to jako mírná forma mikrodermabraze, takže podporuje tvorbu kolagenu, který vyhlazuje vrásky," souhlasí i doktor Michael Prager z kliniky Prager Beauty Clinic. Navíc je tato metoda levná trvá to několik sekund a nedráždí kůži, na rozdíl od laseru nebo voskování.

Stejnou proceduru pravidelně provozovaly například Elizabeth Taylorová a Marilyn Monroe - obě měly ve tváři vepsanou svou vášnivost v podobě knírku a dalších chloupků. Těch se chtěly zbavit, ale holení jim přineslo nečekaný bonus v podobě zářivě hladké plati. V případě Kleopatry Liz Taylorové až do vysokého věku. Holení obličeje u žen je také populární v Asii, například v Japonsku patří k tradici.

Na chloupky nehleďte

Samozřejmě, že holením se obličej zbaví i porostu, který je u žen takřka zásadně považován za nežádoucí. Neporostou však chloupky o to víc? Odborníci se dušují, že ne.  Prý jde jen o pověru - stejně jako není pravda, že stříháním zhoustnou vlasy.

"Odseknutím chloupku nad kořínkem nijak neovlivňujeme fungování folikulu, což je ta živá část, která produkuje chlupy a vlasy a která je hluboko v kůži. Lidé si můžou myslet, že chloupek vypadá silnější, protože vyrůstá v jiném úhlu či seříznutí, není přirozeně zašpičatělý, ale na buněčné úrovni se nic nemění," vysvětluje doktor Prager. Takže holit můžete, ať už vám na tváři něco roste nebo ne.

Stačí 3x týdně

Pečlivé oholení má i další výhody, než že je pleť napnutá, hladká a zářivá. Lépe se do ní vpíjejí krémy další kosmetické prostředky pro péči, a dokonce se snadněji a více rovnoměrně dá roztírat makeup. Také pudr, tvářenka a jiné výrobky dekorativní kosmetiky vypadají na vyhlazené pokožce přirozeněji a dokonce lépe drží. Stačí se prý holit třikrát týdně, a uvidíte zázraky

Jak od teď bude vypadat vaše ráno?

  • vyčistit kůži na obličeji pleťovou vodou
  • oholit se žiletkou a holícím gelem či pěnou
  • opláchnout tvář teplou vodou
  • použít hydratační krém
  • až se vsákne, můžete začít s líčením.
"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama