reklama

Zelená káva: Hubnoucí hit, nebo mýtus?

Na barvě tolik nezáleží. Zelená káva funguje podobně jako černá...

Foto: Isifa/Thinkstock

Zelená káva je novým hitem všech, kdo v hubnutí věří na zázraky. Opravdu však funguje! Jen jí musíte pomoci...

Ať už chcete zhubnout ještě do Vánoc, abyste si pak mohli dopřát, nebo se chystáte po Novém roce začít s nápravou škod, které si o svátcích na postavě způsobíte, možná budete chtít sáhnout po vyhlášené zelené kávě.

Přírodní nepražená káva odbourává tuky

O co jde? Zelená káva jsou kávová zrna, která neprošla pražením. Proto se v nich zachoval vyšší podíl kyseliny chlorogenové. Tato látka při užívání - buď přímo, nebo v tabletách s výtažkem - způsobí pokles hladiny krevního cukru, který tělo kompenzuje odbouráváním tuků.

Zelená káva se tak zařadila po bok dalších přírodních prostředků na hubnutí a zázračných spalovačů, jako je její sestra černá káva, zelený čaj, ananas, chrom - vzpomeňte si sami, jak se módy v hubnutí měnily. 

Doporučujeme:  Téma: Diety

To ovšem neznamená, že by tyto látky nefungovaly. Dokáží mírně "popohnat" metabolismus. Podle dosavadních vědeckých výzkumů je sice jejich účinek zanedbatelný, ale to mluvíme jen o veličinách, které jdou změřit. Mnohem důležitější je účinek psychický! A ten u všech hubnoucích prostředků spotřebitelé potvrdili.

Dvojnásobný váhový úbytek?

Pokud člověk "ví", že má silnou hůl, o niž se může opřít, přistoupí k hubnutí mnohem pozitivněji. Dodržuje dietní předpisy, víc se hýbe - a taková změna by se na rozplývajících se tukových polštářcích zřejmě projevila i bez  užívání zelené kávy - nebo jakéhokoliv jiného prostředku na hubnutí.

Původní studie k zelené kávě, které tak pobláznila Ameriku, zkoumala pouhých 16, slovy šestnáct osob. Všichni zhubli, ale právě proto, že změnili své stravovací a pohybové návyky -  protože byli pod kontrolou. Však také komentář zněl, že "zelená káva pomůže zdvojnásobit váš váhový úbytek". Jinými slovy, bez úsilí to nejde.

Tuk se jen přesune

Pokud by zelená káva fungovala bez diety a bez pohybu, byl by to první látka na zeměkouli, která porušuje fyzikální zákony. A kam se vlastně ten "odbouraný"  podkožní tuk poděje? Do jater a útrobního tuku, který je mnohem nebezpečnější než ten "povrchový".

I když se jedná o přírodní látku, zelená káva totiž může mít své negativní důsledky. Podle studie Americké chemické společnosti způsobuje, že se v těle zvyšuje odolnost vůči inzulínu (první stupeň cukrovky 2.typu), a přispívá k ztučnění jater a zvýšení krevního tlaku. Zázraky se prostě nedějí ani o Vánocích.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Hubnutí podle barev: Bude se vám líbit

Jak se poprat s větry a nadýmáním? 

Simulátor slunce: Pomůže se zimní depresí a únavou!

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama