reklama
 

Zdravé víno s antioxidanty? Bona Dea seženete v Makru

Když už pít víno, proč si nedopřát takové, které obsahuje zdraví prospěšné látky?

Foto: Reuters

Už teď se říká, že kdo to s vínem nepřehání a dopřeje si uměřenou dávku dvě až čtyři deci u mužů a dvě až tři deci u žen, zadělává si na zdravější organismus. Ty, kteří ve víně nehledají jen pravdu a kvalitní vinařský zážitek, bude zajímat, že české červené víno Bona Dea, jehož zvláštností je zvýšený obsah přírodního antioxidantu v podobě resveratrolu, mohou koupit v prodejnách Makro. Dosud se daly láhve pořídit pouze v internetovém obchodě Vinoabobule.cz, ale uvedení do kamenných obchodů bylo dlouhodobě plánovaným cílem. "Stalo se tak na přání zákazníků a Makro se jevilo jako vhodný kandidát, neboť v každé prodejně disponuje sommeliérem a prodejnami napříč Českou republikou," tvrdí zástupci internetové vinotéky.

Látka resveratrol působí na celý organismus, tkáně i orgány. Mezi významné body prevence patří nádorová onemocnění, onemocnění kardiovaskulárního systému, ateroskleróza a příznivé účinky se připisují i v oblasti těhotenství. Plánujete-li miminko, stojí to za zvýšenou pozornost. „Látku resveratrol obsahuje ve zvýšeném množství pouze omezený počet vín. Obsah resveratrolu ve víně je závislý na klimatických podmínkách, lokalitě, odrůdě, ovlivňuje ho doba sklizně a technologie zpracování. Právě doba sklizně a technologie zpracování je know-how, které používá firma ResVinia při výrobě prvního českého červeného vína se zvýšeným obsahem resveratrolu," říká hlavní sommeliér firmy Marek Babisz.

V průměru se této látky nachází v bílém víně 0,2 - 0,8 mg/l, červené pak vykazuje o něco vyšší hodnoty. Speciální víno Bona Dea vykazuje hodnoty 4-9 mg/l. Patří díky tomu mezi špičku vín svého druhu na světě.

Láhev vína Bona Dea vás vyjde na 239 Kč, velkoobchodní cena v Makru se pak může lišit.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama