reklama
 

Žádný šampón padání vlasů nezastaví, varuje lékař

Hormony, správná dieta - a když na padání vlasů nic nezabere, pořád ještě se můžete zaměřit na transplantaci vlasů. Radil odbornný lékař.

Foto: Thinkstock

Spoustu konkétních návodů, jak a co jíst a jaké zvolit doplňky stravy pro udržení či návrat bujné kštice vám v tomto on-line rozhovoru poskytl MUDr. Peter Hajduk.

Expert na léčbu vypadávání vlasů a jejich transplantaci upozornil, že příčinou bývá hlavně nerovnováha hormonů a velkou roli hraje také stravování. Předevší doporučil vyhýbat se bílému chlebu, lepku, bílému cukru z řepy a mléku. 

Když vlasy znovu nenarostou

V některých případech jde o ztrátu dočasnou, kdy vlasy znovu narostou. Jde o dobu po porodu, při chemoterapii, radioterapii nebo při užívání různých léků. Padání vlasů není typické pouze pro muže. Trpí jím často i ženy, a zároveň tento problém pro ně představuje mnohem větší psychickou zátěž.  Také u nich mnohem častěji souvisí s hormonální rovnováhou. Doktor Hajduk proto doporučil užívat rozumnou kombinaci tzv. ženských bylin.

Doporučujeme: Ztrácí váš muž vlasy? Tyhle triky ho naučte

"Změna tvorby ženských hormonů vždycky ovlivní i tvorbu vlasů.  Zkuste "harmonizovat" činnost štítné žlázy. Pomůže např. Aronie tintura 3x denně 20 kapek po dobu dvou měsiců. K tomu se hodí brát jako doplňky výživy ženské byliny jako měsček, kotvičník, drmek, červený jetel. Zkrátka vše, co začne harmonizovat činnost žláz," napsal doktor Hajduk na dotaz čtenářky Marie z Kolína.

Pokud jde o trvalý a rychlý úbytek vlasů, existují metody, kterými lze tento problém řešit. Pokud nestačí podpůrná léčba, může být řešením transplantace vlastních vlasových štěpů, na rozdíl od starších metod, nezanechává žádné jizvy.

Všeechny odpovědi doktora na vaše poslané otázky Hajduka naleznete v on-line rozhovoru dole pod článkem. Naši odborníci ve vyhrazeném čase ani při nejlepší vůli nestihnou zodpovědět všechny otázky. Proto se vždy podívejte, zda v odpovědi na otázku jiného čtenáře nenajdete radu i pro váš problém, pomocí tlačítka "všechny položené dotazy" dole pod článkem.

Náš odborník

MUDr. Peter Hajduk

Má atestaci z ortopedie-traumatologie, manuální medicíny a chirurgie.

Vedle ortopedie a estetické medicíny se dnes věnuje zejména problematice vlasů - léčí konkrétní příčiny vypadávání a provádí i případnou transplantaci vlasů, se kterou má u svých klientů velké úspěchy.  V oboru problematiky vlasů je jedním z nejlepších oborníků v ČR.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pleš nebo krásné vlasy? Týká se i žen!

Luxujete v noci ledničku? Tady jsou rizika!

Proč se v noci budíme? 6 tipů, jak zase rychle usnout

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama