reklama

Z tlustých dětí tlustí dospělí? Odborník on-line!

Tlustí dospělí vyrostli z tlustých dětí - podle průzkumů je to celých 80 %. Na obezitu se "zadělává" v mladém věku. Jak ale naučit děti pohybu? Ptejte se nutriční terapeutky, co s tím!

Foto: Thinkstock

Tlustí dospělí vyrostli z dětí, které byly tlusté - podle průzkumů z 80 %. Na obezitu se "zadělává" v mladém věku. Jak ale naučit děti pohybu? Ptejte se nutriční terapeutky, co s tím!

Zásadní vliv na výskyt obezity u dětí má primární rodina. Odmalička totiž dítě přejímá stravovací návyky stejně jako vztah k pohybu. To znamená, že pokud se rodiče stravují nevhodným způsobem a nesportují, dítě si tuto vlastnost osvojí a bude ji i předávat svým potomkům.

Pošlete dotaz!

Špatné stravování ale není jedinou příčinou tolik rozšířené nadváhy a obezity u dětí. Dalším ohrožujícím faktorem je i nedostatek pohybu

Děti dnes totiž mají nejraději počítače. Toho však lze s úspěchem využít, abychom je přiměli se hýbat. V poslední době se stávají trendem pohybové hry na herních  konzolích. Děti si doma spustí přes televizi Playstation, drží v ruce pohybový ovladač a kamera je u toho snímá. Dělají skutečné pohyby, na které jsou naváděny pomocí fiktivního trenéra. Navíc počítač pak vyhodnotí i počet spálených kalorií a lze si volit různou obtížnost fyzické zátěže.

Na konkrétní příklady společného působení změny jídelníčku a pohybových aktivit se ptejte nutriční terapeutky Sandry Miloševičové

Jak se ptát?

Výživová odbornice bude hostem naší redakce ve čtvrtek 26. dubna od 11 hodin, kdy začne odpovídat na vaše dotazy. On-line rozhovor potrvá cca 60 minut. Své dotazy můžete začít posílat v předstihu už nyní.

Mnoho z vás je zklamaných, když se nedočká odpovědi. Moc nás to mrzí, ale dotazů se vždycky sejde daleko víc, než na kolik naši odborníci zvládnou v časovém limitu vyhrazeném pro on-line rozhovor odpovědět. Vybírají si sami podle toho, zda dotaz lze zodpovědět v pouhých několika řádcích a zda je natolik typický, aby přinesl podstatné informace i pro ostatní čtenáře. Proto se, prosím, pomocí tlačítka VŠECHNY POLOŽENÉ DOTAZY dole pod článkem podívejte i na otázky ostatních čtenářů, zda v nich nenajdete odpověď také pro sebe.

Naše odbornice

Diplomovaná nutriční terapeutka a sociální pracovnice Sandra Miloševičová praktikuje vlastní poradnu nedaleko Plzně, publikuje a pořádá semináře a přednášky o výživě. Ve svých činnostech využívá nejen medicínských poznatků, ale i přirozených technik holistické medicíny. Sama se aktivně zajímá o jógu, esoterické učení a aktivně s ním pracuje 12 let. Je absolventkou akreditovaného kurzu krizové intervence, dvouletého kurzu grafologie a psychologie a dalších učení.

To nejúžasnější je uvnitř. Superdrahá Vila Tugendhat v době vzniku dráždila | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama