reklama

8 potravin pro zdravé a hustší vlasy: Vyzkoušejte naše tipy a buďte krásnější

Vlasy by měly ženu zdobit a podtrhovat její krásu. Co si ale počít v případě, kdy vlasy ztratí lesk, působí nezdravě, a dokonce začnou vypadávat? Než navštívíte lékaře, zkuste do svého jídelníčku přidat potraviny, které blahodárně působí na jejich růst a zdraví. Které to jsou?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Vlasy jsou důležitou součástí krásy a také častý předmět zejména ženských stížností. Na vlasech si zkrátka zakládáme a podle toho, v jaké kondici právě jsou, se často cítíme i my. Ženy ale nejsou jediné, koho jejich vlasy dokážou pěkně potrápit. Také pro muže jde o důležité téma, přestože to mnohdy docela dobře maskují.

Názory na to, kolik vlasů může denně vypadnout, aniž by to znamenalo nebezpečí pro hustotu vaší kštice, se různí. Některé zdroje uvádějí 50 až 80 vlasů denně, jiné 100 až 150. Při mytí to může být i víc, údajně až 300. Těžko to spočítáte, ale nejspíš každý sám dobře pozná, kdy už je vypadávání na pováženou. 

  Žena, která si ostříhá vlasy, je připravená na to, změnit celý svět. - Coco Chanel, francouzská módní návrhářka Vlasy, žena

Příčiny ztráty vlasů bývají různé a často jde o kombinaci několika z nich. Svou roli hrají samozřejmě hormony, genetické dispozice, ale také míra stresu a v neposlední řadě kvalita stravy a celkový životní styl. Stav vlasů odráží vaši celkovou fyzickou kondici a jsou dobrým indikátorem případných potíží. Téměř každá nemoc či emocionální stres totiž způsobí, že jsou vlasy matné a bez života.

Jejich kondici můžete v nemalé míře ovlivnit stravou. Není třeba hned investovat do drahých preparátů, mnohdy stačí upravit - a především doplnit - jídelníček o potraviny, které vlasům "chutnají". 

Jaká strava udělá vašim vlasům dobře?

Prolistujte naši grafiku a budete mít jasno. 

reklama
reklama