reklama

Vyzkoušeli jsme: Domácí bělení zubů a dentální hygiena

Zubaře navštěvuji dvakrát ročně. S dentální hygienou jsem teď měla trestuhodnou pauzu, protože prostě: “nebyl čas”. Když jsem dostala možnost vyzkoušet dentální hygienu a domácí bělení v jednom, zajásala jsem.

Foto: Profimedia.cz

Vlastně se mi návštěva v Dental Office H33 hodila za minutu dvanáct. Poslední dobou jsem při čištění zubů trpěla krvácením dásní. Musím se přiznat hned na úvod: Sice si zuby čistím třikrát denně, ale nevěnuji tolik pozornosti čistění mezizubních prostor.

Mezizubní kartáčky používám nepravidelně, protože jednak mám zuby narostlé blízko vedle sebe a většina mezizubních kartáčků se mi nevejde do všech mezizubních prostor a zároveň mi vždycky ústa celá krvácí, takže jsem si dávala pauzy právě v používání mezizubních kartáčků.

S mezizubními kartáčky vytrvat

A to je právě chyba, jak mi vysvětlila dentální hygienistka v Dental Office H33. Krvácení znamená problém (vznikající nebo již vzniklý zánět) a my musíme právě naopak vytrvat v čištění mezizubních prostor, protože zánět dásní vyléčíme jedině důkladným odstraněním zubního povlaku. Pokud překonáme případnou bolest a krvácení dásní, asi do týdne problémy ustanou, ale u tohoto procesu musíme setrvat navždy, jen tak si dásně a zuby udržíme v dobré kondici. Ale abych nepřeskakovala. Co všechno s mou dutinou ústní "podnikli" právě v Dental Office H33?

Správný výběr

Nejprve mi dentální hygienistka prohlédla dutinu ústní, zjistila stav chrupu, dásní a také úroveň dentální hygieny. Pak velmi pečlivě, pomocí ručních nástrojů a ultrazvuku odstraňovala zubní kámen. Poté mi zuby opískovala, tím odstranila veškeré pigmentace. Na úplný závěr mi zuby vyleštila, nafluoridovala a názorně mi ukázala, jak provádět důkladně dentální hygienu doma, každý den. Doporučila mi vhodné pomůcky na čištění zubů a hlavně mi konečně někdo pomohl vybrat dva až tři typy, pro mě vhodných, mezizubních kartáčků v kombinaci se zubními nitěmi tak, aby mezizubní prostory každého mého zubu dostaly takovou péči, jakou potřebují.

Sem se zářivým úsměvem

A pak to přišlo. Domácí bělení zubů. Právě na domácím bělení jsme se s hygienistkou domluvily proto, že mi stačilo zuby pouze dobělit. Před rokem a půl jsem totiž absolvovala ordinační bělení zubů, a jak mi dentální hygienistka sdělila, nic se nemá tak krátce po sobě přehánět. Přímo v ordinaci jsme tedy dle otisků mých zubů odlily formu na nosiče zubů, do kterého se vkládá bělicí gel. Do dvou dnů jsem měla nosiče spolu s gelem připraveny na recepci kliniky.

Domluvily jsme se, že upřednostním noční bělení, hlavně kvůli přecitlivělosti zubů, kterou trpím. Bělicí gel Nitewhite Philips ZOOM se musí aplikovat během noci minimálně na 4-6 hodin. První známky bělení jsem zpozorovala už po prvních třech nocích používání a po deseti dnech jsem byla s bělostí svého chrupu spokojená. V Dental Office H33 mě čeká za čtrnáct dní kontrola správné dentální hygieny a žádné krvácení už teď nepozoruji, což je pro mě výhra a pro mou pusu předpoklad zdravého chrupu. Co víc si přát?

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama