reklama

Víte, že 99 % lidí potřebuje korekční vložky do bot?

Všichni víme, že zdravá pleť se neobejde bez kvalitní péče, ale málo z nás ví, že i zdravé nohy vyžadují komplexní přístup, který zahrnuje kvalitní péči pedikéra a další nadstavbová ošetření mnoha odborníků.

Foto: esthesia.cz

Všichni víme, že zdravá pleť se neobejde bez kvalitní péče, ale málokdo z nás ví, že i zdravé nohy vyžadují komplexní přístup, který zahrnuje kvalitní péči pedikéra a další nadstavbová ošetření mnoha odborníků.

V klinice Esthesia si můžete nechat vyšetřit plosky nohou a zjistíte, jestli právě VY nemáte ploché nohy!

Slyšeli jste o podoskopu?

"Speciální přístroj podoskop může včas odhalit problematická místa, která mohou vložky do bot zhotovené na míru účinně korigovat. Vaše nohy Vás nosí po celý život, věnujte jim veškerou péči. Prevence je důležitou součástí zdravého kroku," uvádí viceprezidentka České podologické společnosti, členka České podiatrické společnosti a vedoucí centra podologie a péče o ruce, centra relaxace a rehabilitace kliniky Esthesia Ing. Petra Kliková, která dále radí, jak předejít zdravotním problémům (migrénám nebo bolestem nohou, kloubů, zad):

  • noste vždy správnou obuv dle typu zátěže
  • choďte pravidelně na pedikúru
  • nechte se preventivně vyšetřit na podoskopu
  • cvičte doma cviky na posílení svalů nohou
  • noste korekční vložky do bot
  • konzultujte celkový stav pohybového aparátu u fyzioterapeuta
  • dopřejte si reflexní masáže nohou, pomáhají udržet dobrou kondici nohou (vhodné i pro diabetiky)

Nemalá starost je v klinice věnována také komplexní péči o ruce a nehty s použitím kultivační manikúry pro léčbu poškozených nehtů i kvalitních gel laků. Luxusní aroma manikúra Jessica hýčká, čistí a kompletně vyživuje a ošetřuje, je doplněna o termální zábal a masáž rukou.

Bližší informace naleznete na www.esthesia.cz

Staráme se, aby vám naše kvalitní péče přinesla radost ze zdravých rukou a nohou, jen pak vám budou sloužit po celý život.

Znáte rovnátka na nehty?

Když se řeknou rovnátka, každý si vybaví drátkové rovnátko na zuby. Ale víte, že existují i nehtová? Můžete s nimi rovnat zdeformovaný nehet na palci  u nohy nebo dokonce vybočený palec! Na vaše zarostlé nehty máme lék: Je to bezbolestné a efektivní!

Diagnostické vyšetření na podoskopu odhalí problémy:

Zborcená podélná klenba, silná zátěž na venkovní laterální stranu, valgozita, z toho vyplývající bolesti kolen, kyčlí, bederní páteře a zad.

Hallux valgus na obou nohou, velká zátěž na patách, zborcená příčná klenba, na pravém přednoží ztvrdlá kůže, kladívkovité prsty.

zdroj: esthesia.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co se děje s tělem, když přestanete jíst maso?

Dokonalé rovnání zubů s neviditelnými rovnátky

Čím nahradit bílý cukr? Na stévii zapomeňte


 

Snížit penze komunistům je důležité gesto, o peníze by přišel i Ondráček, říká Blažek | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama