reklama

Ven z fitka! Cvičení v přírodě je zdravější

Trénink jako Nordic walking nebo Nike dynamic training vám umožní pohodové cvičení na čerstvém vzduchu

Marathon runner Gladys Tejeda, the first Peruvian athlete who qualified for the 2012 London Olympic Games, runs during her training in the Andean province of Junin May 14, 2012. A private company will take Tejeda's mother Marcelina Pucuhuaranga, 69, to London as part of the "Thank you Mom" program. For Pucuhuaranga, who received her first passport, it will be the first time travelling out of Peru. The program will take about 120 mothers of different athletes around the world to attend the games. Tejeda, the youngest of nine children, returned to her hometown to visit her mother and to focus on training where she will run more than 20 km every day in the highlands (over 4,105 meters above sea level). Picture taken May 14, 2012. REUTERS/Pilar Olivares (PERU - Tags: SPORT ATHLETICS OLYMPICS TPX IMAGES OF THE DAY) Published: Kvě. 17, 2012, 5:44 odp.
Marathon runner Gladys Tejeda, the first Peruvian athlete who qualified for the 2012 London Olympic Games, runs during her training in the Andean province of Junin May 14, 2012. A private company will take Tejeda's mother Marcelina Pucuhuaranga, 69, to London as part of the "Thank you Mom" program. For Pucuhuaranga, who received her first passport, it will be the first time travelling out of Peru. The program will take about 120 mothers of different athletes around the world to attend the games. Tejeda, the youngest of nine children, returned to her hometown to visit her mother and to focus on training where she will run more than 20 km every day in the highlands (over 4,105 meters above sea level). Picture taken May 14, 2012. REUTERS/Pilar Olivares (PERU - Tags: SPORT ATHLETICS OLYMPICS TPX IMAGES OF THE DAY) Published: Kvě. 17, 2012, 5:44 odp. | Foto: Reuters

Pokud s příchodem jara preferujete sportování na čerstvém vzduchu a nebaví vás už potit se ve fitness, existuje pro vás kompromis. Nemusíte fitko až do podzimu opouštět, ale je možné se s trenérem setkat v přírodě a pokračovat zde ve cvičení. Pochopitelně jinak, než jste zvyklí, ale vždy je dobré zkusit něco nového.

Pod vedením trenérů si můžete nejenom  zaběhat i zacvičit v lese či parku, posilovat, cvičit jógu, ale vyzkoušet též cvičení označované TRX, nike dynamic training, nebo nordic walking. Platit za běhání s trenérem se zdá být pro mnohé zbytečné, ale je pravda, že mnohý z nás se sám nedonutí k pravidelnému sportování, nehledě na to, že i běh má svá pravidla a úskalí, o nichž bez odborníka mnozí nevíme. Běhat s předkloněnou hlavou, ohnutými rameny, případně celkově nezpevněni by velký užitek tělu nepřineslo.

TRX

Jde-li vám o spálení většího množství kalorií, rozhodně vyzkoušejte s trenérem TRX. Jedná se o dva nastavitelné popruhy s karabinami, které je možné zavěsit venku na strom, případně doma ke stropu. Jednou částí těla jste zavěšeni do popruhů, druhou jste v kontaktu se zemí. Pokud zavěsíte nohy, uvolníte ruce pro dělání kliků a různá přitahování.

Nike dynamic training

Nike dynamic training je zaměřen na procvičení celého těla, je inspirován cvičením atletů a jste při něm neustále v pohybu. Jeho závěrem i posilujete a protahujete svaly, což vám tělo v následujících dnech rozhodně připomene.
V poslední době si získala oblibu chůze s hůlkami, přibývá nových instruktorů a kurzů.

Nordic walking

Nordic walking je pro většinu nepříliš sportovně založených lidí to pravé. Díky holím se zvyšuje spotřeba kalorií oproti běžné chůzi nejméně o 20 procent, dojde k uvolnění svalového napětí zádových a ramenních svalů a zlepšuje se pohyblivost celé páteře.

Mnozí trenéři připravují i další tréninkové sestavy pro letní cvičení, při nichž využívají nápadu kruhového tréninku. Obejdou se samozřejmě bez strojů, ale vystřídají mnohá tělu prospěšná cvičení, která lze realizovat v přírodě.

Pokud chcete sportovat, ale nemáte chuť hledat poblíž bydliště fitka a trenéry, můžete se porozhlédnout po aktivních sportovních pobytech. Dnes jich různé společnosti nabízejí mnoho a je jenom na vás, zda využijete sportovní víkend, či celý týden.

 

 

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama