reklama

Velká noha - velký penis? Vědci říkají ne.

Větší muži mají větší penis, tvrdí se občas. Jindy slýcháme, že se velikost tohoto orgánu odvozuje od velikosti nohy nebo nosu - prý "podle nosa poznáš kosa". Jsou to všechno pověry, nebo pravda, kterou mohou doložit vědecké poznatky?  

Foto: Profimedia.cz

NA VELIKOSTI NEZÁLEŽÍ, NA TLOUŠŤCE ANI

Až 90% žen dává přednost  penisu s širokým průměrem před dlouhým! Zjištění vyšlo  z údajů za 60 let výzkumů a zároveň popírá spoustu sexuálních mýtů. Spokojených žen bylo celkem 85%, zatímco u mužů to bylo jen o něco málo nad polovinu: 55%.

 

Větší muži mají větší penis, tvrdí se občas. Jindy slýcháme, že se velikost tohoto orgánu odvozuje od velikosti nohy nebo nosu - prý "podle nosa poznáš kosa".

Jsou to všechno pověry, nebo pravda, kterou mohou doložit vědecké poznatky?

Všechno se dá změřit

Ačkoliv u žen je poměrně dobře viditelná velikost boků a prsů i přes oblečení, u mužů velikost jejich mužství obvykle odhadnout nelze.

Možná i proto s postupem času vznikly různé fámy a pověry, které měly za úkol zobecnit například to, že muži s velkým nosem, rukama, nohama nebo ušima mají i velký penis.

V roce 2002 byla v časopise British Journal of Urology publikována vědecká studie, která se zabývala souvislostí mezi velikostí penisu a velikostí ostatních částí lidského těla. Studie se zúčastnilo celkem více než sto mužů s velikostí nohy mezi číslem osm a třináct.

Kromě délky penisu jim byla měřena i velikost rukou, nohou a dalších tělesných proporcí. Výsledky byly opravdu zajímavé!

Spojení nefunguje!

Studie zjistila, že neexistuje žádná závislost mezi velikostí penisu a zbytkem těla.

Je totiž třeba si uvědomit, že penis, stejně jako další „přídatné orgány", jako jsou nos nebo uši, jsou sice kódovány geneticky, ale jejich geny leží jinde než geny kódující tělesnou výšku. Navíc genetické předpoklady nemusejí mít hlavní slovo. Důležitou roli hrají například hormony, životní styl a okolní prostředí.

Co je fakt důležité

Je proto dobré brát určité narážky s nadhledem a nehledat v nich žádný hlubší význam. Pověry totiž budou, co svět světem stojí a lidé se jich jen tak snad nevzdají.

Velikost penisu navíc není v sexuálním životě až tak důležitá. Daleko důležitější je jeho tvrdost (erekce) a také, jak ho příslušný nositel dokáže používat...

A co je vůbec nejdůležitější?

Nová studie ukazuje, že kolem 90% žen dává přednost širokému penisu před dlouhým! Zjištění vyšlo  z údajů za 60 let výzkumů a zároveň popírá spoustu sexuálních mýtů.

Britští vědci z královské nemocnice v Sheffieldu a svatojakubské nemocnice v Leedsu porovnali výsledky celkem 50 mezinárodních studií. Došli přitom například k zásadnímu zjištění, že ženám na délce partnerova penisu nezáleží tolik, jako mužům samotným. Spokojených žen bylo celkem 85%, zatímco u mužů to bylo jen o něco málo nad polovinu: 55%.

Kromě již zmíněného upřednostňování šíře penisu nad jeho délkou se rovněž zjistilo, že velikost penisu je pro ženy mnohem níž na žebříčku priorit, než by se zdálo. Vysoko nad ním jsou požadavky na celkovou osobnost  muže a to, jak o sebe dbá.
p>

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama