reklama
 

Krásné husté vlasy: 5 tipů, jak je získat

Vlasy – koruna krásy, visel kdysi nápis v každém kadeřnictví. A platí to i dnes. Základem je, aby byly zdravé.

Foto: Thinkstock

Pěkné vlasy patří k nejdůležitějším věcem, které tvoří první dojem. Starost o ně by měla být samozřejmá a neměly bychom ji podceňovat.

Málokdo z nás je od přírody obdařen pevnými a zdravými vlasy. A i když ano, tak barvy, laky, tužidla a všemožné gely, které dennodenně používáme, jen přispívají k jejich lámavosti a padání. Jak se s tímto problémem vypořádat jednou provždy?

Příroda pomáhá

Základním pravidlem, kterého je dobré se držet, je minimalizovat chemické prostředky, nekvalitní šampony a vlasům dopřávat hydrataci, které docílíte kvalitními maskami a kondicionéry. I zde platí zlaté pravidlo, že přírodní produkty dokážou zázraky. Pokud budete o vaše vlasy pravidelně pečovat, již po několika málo týdnech můžete vidět první výsledky.

Občas ale, ať děláme, co děláme, tak nám příroda prostě nepřeje. Pokud navíc často používáme fén, kulmu či žehličku na vlasy, nehezký porost je hned na světě. Zkuste se však držet následujících rad a při troše štěstí uspějete.

Opatrně s "pomocníky"

Pokud to jde, nepoužívejte fény a žehličky každý den. Ty mají za následek právě zničené konečky a jejich náprava většinou končí až u zručného kadeřníka, který vám je ostříhá. Pokud ale na použití fénu závisí váš život, nastavte si alespoň studený vzduch, který vlasy nespálí.

Vyhněte se chemii

Pokud jste na barvení vlasů zvyklí, přejděte alespoň na mnohem přírodnější a levnější způsob, a to barvení henou. Vlasy se tolik nevysuší a i finální barva je mnohdy mnohem hezčí a působí přirozeněji než ta, jaké byste docílily s chemickými barvami z drogerie.

Kvalita je kvalita

Na vlasové kosmetice nešetřete. Vybírejte prověřené značky a dopřávejte vlasům pravidelné zábaly. Neškodí ani jednou za čas použít domácí vlasové masky: žloutek, olivový olej a třeba ocet určitě prospějí. Ani ty ale, pokud již byla škoda napáchána, moc nepomůžou. V tuto chvíli nastupují na řadu séra na vlasy s peptidy a speciálními rostlinnými výtažky. Toto průlomové složení zabraňuje vypadávání, lámání a ztrátě objemu vlasů. Výsledkem je jejich rychlejší růst a celkové zlepšení vlasové struktury.

Noste pouze látkové ozdoby

A naopak dejte sbohem všemožným sponkám a gumičkám, které vlasy trhají. Nejenže jejich aranžování je mnohdy bolestivé, ale dokážou napáchat neplechu nedozírných následků. Stejně tak používejte pouze kvalitní hřebeny, které vlasy tolik nelámou.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama