reklama
 

Terapie v poláriu posiluje imunitu

Pokud trpíme zdravotními problémy, vhodnou terapií je polárium s extrémně nízkými teplotami

Psycholog Andrew Urbiš kontroluje čas při středečním pokusu o rekord v délce pobytu člověka v extrémním mrazu okolo -120°C. Byl úspěšný.
Psycholog Andrew Urbiš kontroluje čas při středečním pokusu o rekord v délce pobytu člověka v extrémním mrazu okolo -120°C. Byl úspěšný. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Terapie v poláriu využívá k léčbě extrémně nízké teploty. Pravidelné návštěvy pomáhají k odstranění zdravotních problémů. Kromě lepšího prokrvení, se celé tělo regeneruje a pokožka lépe snáší škodlivé látky, které na nás denně působí z našeho okolí.

Moderní technologie uměle vytvoří chlad až mínus sto šedesát stupňů. Pobyt v tak nízké teplotě trvá tři minuty, ale efekt je dlouhodobě trvalý. Při terapii se ochladí pouze povrch těla, a tím dojde k velkému překrvení, které má za následek výrazné zlepšení metabolismu tkání a vyplavuje škodlivé produkty - laktát a histamin.

 

Celkově chlad umožňuje rychlejší hojení ran, regeneruje svaly a odstraňuje pozůstatky zánětů. Po absolvování tří minut v mrazivých teplotách zažije návštěvník subjektivní pocit bezbolestnosti, který trvá až osm hodin po každé terapii. Pro větší zranění umožňuje vyšší intenzitu a efektivitu rehabilitace.

 

Další příznivé účinky má polárium na psychiku člověka. Po terapii se tlumí pocity úzkosti a zlepšuje se celková psychika - rychlost rozhodování, myšlení, zvýšení odolnosti proti únavě, depresi a stresu. Chladné teploty se doporučují střídat s fyzicky náročnými aktivitami. Urychlením metabolismu nedochází k ukládání metabolitů ve svalech a svaly se díky tomu rychleji regenerují.

 

Pokud trpí ženy migrénou, mrazivá léčba bolesti zcela odstraní. Blahodárně působí na kožní nemoci. Projevy lupénky značně snižuje. Kůže se zlepšuje a ničí tak známky celulitidy. Terapie funguje proti vráskám, akné a celkově posiluje otužilost a imunitu celého organismu.

Před vstupem se posuzuje zdravotní stav. Do polária by neměli vstupovat lidé s vysokým krevním tlakem, s kardiostimulátorem, s klaustrofobií a s onkologickým onemocněním. V ceně jednoho vstupu bývá individuální lékařská prohlídka, natočení EKG. Krevní tlak se měří před každým vstupem. Posledním procesem je cvičení na přístrojích pod odborným dohledem. Po prohlídce je třeba podepsat písemný souhlas s léčbou.

Před samotnou léčbou následuje převléknutí do speciálních oděvů v šatnách - šortky, tílka, podkolenky. Před zahájením terapie musí zájemce sundat kovové šperky, otřít ručníkem všechna vlhká místa na těle, nasadit ústenku, čelenku a rukavice. Nejprve následuje vstup do předsíně o teplotě mínus šedesát stupňů na třicet vteřin, a pak může pacient vstupovat do polária. Po třech minutách následuje dvacet minut cvičení na přístrojích a žíněnce pro zahřátí těla.

Cena jednoho vstupu se pohybuje od dvou set padesáti korun až do čtyř set korun za lékařské vyšetření, tři minuty v poláriu a dvacet minut cvičení pod dohledem.

 

 

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama