reklama

Téměř 99 % lidí potřebuje korekční vložky do bot

Málokdo z nás ví, že i zdravé nohy vyžadují komplexní přístup, který zahrnuje kvalitní péči pedikéra a další ošetření mnoha odborníků.

Foto: Isifa/Thinkstock

Všichni víme, že zdravá pleť se neobejde bez kvalitní péče, ale málo z nás ví, že i zdravé nohy vyžadují komplexní přístup, který zahrnuje kvalitní péči pedikéra a další nadstavbová ošetření mnoha odborníků.

Slyšeli jste o podoskopu?

V klinice Esthesia si můžete nechat vyšetřit plosky nohou a zjistíte, jestli právě VY nemáte ploché nohy! "Speciální přístroj podoskop může včas odhalit problematická místa, která mohou vložky do bot zhotovené na míru účinně korigovat.

Vaše nohy vás nosí po celý život, věnujte jim veškerou péči. Prevence je důležitou součástí zdravého kroku," uvádí viceprezidentka České podologické společnosti, členka České podiatrické společnosti a vedoucí centra podologie a péče o ruce, centra relaxace a rehabilitace kliniky Esthesia Ing. Petra Kliková, která dále radí, jak předejít zdravotním problémům (migrénám nebo bolestem nohou, kloubů, zad):

  • noste vždy správnou obuv podle typu zátěže
  • choďte pravidelně na pedikúru
  • nechte se preventivně vyšetřit na podoskopu
  • cvičte doma cviky na posílení svalů nohou
  • noste korekční vložky do bot
  • konzultujte celkový stav pohybového aparátu u fyzioterapeuta
  • dopřejte si reflexní masáže nohou, pomáhají udržet dobrou kondici nohou (vhodné i pro diabetiky)

Nemalá starost je v klinice věnována také komplexní péči o ruce a nehty s použitím kultivační manikúry pro léčbu poškozených nehtů i kvalitních gel laků. Luxusní aroma manikúra Jessica hýčká, čistí a kompletně vyživuje a ošetřuje, je doplněna o termální zábal a masáž rukou.

Staráme se, aby vám naše kvalitní péče přinesla radost ze zdravých rukou a nohou, jen pak vám budou sloužit po celý život.

Znáte rovnátka na nehty?

Když se řeknou rovnátka, každý si vybaví drátkové rovnátko na zuby. Ale víte, že existují i nehtová rovnátka? Můžete s nimi rovnat zdeformovaný nehet na palci u nohy nebo dokonce vybočený palec! Na vaše zarostlé nehty máme lék: JE TO BEZBOLESTNÉ A EFEKTIVNÍ!

Diagnostické vyšetření na podoskopu odhalí problémy:

Zborcená podélná klenba, silná zátěž na venkovní laterální stranu, valgozita, z toho vyplývající bolesti kolen, bederní páteře a zad.

Hallux valgus na obou nohou, velká zátěž na patách, zborcená příčná klenba, na pravém přednoží ztvrdlá kůže, kladívkovité prsty.

Bližší info naleznete na www.esthesia.cz, nebo volejte: 603 465 672

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dokonalé rovnání zubů s neviditelnými rovnátky

Slavné a sexy ženy v nejprůhlednějších šatech: Blesky fotoaparátů ukázaly vše!

Týden v módě: Jak se celebrity oblékají, když udeří tropická vedra?

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama