reklama

Svůdné podpaží: Zkuste liposukci, nebudete se potit

Podpaží - hladké, holé a krásné - se podle průzkumů na internetu stalo novou erotickou zónou. Jenže co s ním, když vás neustále zaplavuje litry potu?

Foto: Isifa/Thinkstock

Podpaží - hladké, holé a krásné - se podle průzkumů na internetu stalo novou erotickou zónou. Jenže co s ním, když vás neustále zaplavuje litry potu?

Možná jste vyzkoušeli všechno - deodoranty, krystaly, kamenec i popíjení bylinných čajů - a nic. Nejen v horku, ale také v psychicky vypjatých situacích se nezadržitelně potíte a nic nepomáhá. Tomuto onemocnění se říká hyperhidróza a konečně na něj existuje řešení - liposukce.  

Odsátí žláz je navždy

Nadměrné  pocení postihuje 1-3 % lidí na světě. V České republice jí trpí tisíce lidí, muži i ženy. Donedávna lékaři nemohli nabídnout nic kromě výše popsaných klasických postupů a okrajového zákroku - chirurgického vyoperování.

Doporučujeme: Téma: Pocení

Nová a velmi efektivní metoda spočívá v odsátí potních žláz v podpaží. Nebolí, nevyžaduje na rozdíl od ostatních metod opakování a její efekt je trvalý.

Používají se velice jemné kanyly a celý zákrok probíhá v lokální  anestezii, takže necítíte bolest ani nic nepříjemného. Ačkoliv změnu v pocení  lze pozorovat ihned, definitivní výsledek se projeví až za 2 měsíce.

Nezačnu se potit někde jinde?

Nezačne se pak ale člověk potit více na jiném místě? "Nikoliv, pocení se plynule rozloží do celé plochy těla," potvrzuje primář Vašek. Tento postup není nijak nebezpečný. Odstranění pocení laserem se používá již řadu let, bez následků a komplikací. Tato metoda je bezpečnější v tom, že žlázku nepálíme, ale pouze odstraníme," vysvětluje MUDr. Petr Jan Vašek, primář z pražské Formé clinic.

Zákrok, při němž je provedena liposukce potních žláz v podpaží, se provádí přístrojem Body Jet, kterým se běžně dělá liposukce. Zákroky prováděné tímto přístrojem se vyznačují vysokou šetrností, doba hojení je kratší a stejně tak následná rekonvalescence.

Jak se to dělá?

Lékař vpraví znecitlivující roztok do podkoží malou kanylkou, kterou následně odsaje potní žlázy. Zákrok trvá přibližně 45 minut. Po odsátí se podpaží vydezinfikuje, drobná ranka zalepí a na odsávanou část se na 24 hodin přiloží  gáza.

Tentýž den není doporučeno řídit ani nosit těžká břemena. Druhý den se může pacient vrátit do zaměstnání. Hojení probíhá mírným otokem, možná je i modřina. Po dobu tří týdnů  je doporučeno vyvarovat se koupání ve veřejném bazénu a sportu.

Odstraní se tedy pocení úplně? "Nechceme slibovat nemožné. Tato metoda je pro ty , kteří se potí nadměrně nebo pro ty, kteří chtějí pocení minimalizovat. Nedojde sice k úplnému odstranění pocení, ale ke skutečně velkému zlepšení," potvrzuje primář Vašek z kliniky Formé.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pocení: Jak se mu dá zabránit přírodně?

Olizování od psa: Škodí, nebo léčí?

Hledáte na léto něco nového a osvěžujícího?

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama