reklama

Proč se večer přejídáme a jak s tímhle zlozvykem skončit: Kila navíc půjdou dolů

Nesvádějte to na geny

Často můžete slyšet, že přibírat v zimě je normální. Naše tělo si pouze dělá rezervy energie do mrazivého období a období strádání. Dříve to jistě mělo svou zdravou příčinu i logiku.

Ale… žijeme ve 21. století. Dávno si potravu nelovíme, zpod sněhu nevyhrabáváme a naše tělo to moc dobře ví. Co nám spíš chce naznačit, je, abychom změnili skladbu jídelníčku.

"Pochopitelně v letních dnech volíme lehčí, svěžejší jídelníček, kvůli horku nemáme takový hlad, a proto se ani nepřejídáme. Koho lákají zmrzliny, lepší volbou je sezonní ovoce. Jenže v zimě se brzy stmívá, do práce vstáváme za tmy, stejně jako se za tmy vracíme. Tělo má pocit, že mu chybí energie a hledá ji v jednoduchých sacharidech s cílem rychle energii doplnit," říká Věra Burešová, hlavní výživová poradkyně NATURHOUSE.

Takže - rada číslo 1 zní: Odlehčete jídelníček, nehladovte a nesvádějte "to" na geny!

Nemusíte zrovna chroupat saláty, na ty stejně v chladném počasí není příliš chuť; libové maso a tepelně upravená zelenina či krémové polévky, co zahřejí i zasytí, mohou být jedním z bodů, na které je třeba se soustředit. Důležité je i to, abyste nehladověli. Známé pravidlo, na které se ovšem hojně zapomíná!

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama