reklama

Proč se večer přejídáme a jak s tímhle zlozvykem skončit: Kila navíc půjdou dolů

Znáte to taky? Večerní nutkavá touha něco si dát. Slané, sladké a nejlépe oboje. Konečně máte klid, pracovní stres je za vámi a před vámi plná miska slaných buráků. Víte dobře, že takhle to není v pořádku. Jenomže jak to udělat, abyste mlsat nepotřebovali?!

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Den pomalu končí. Uložili jste děti, lehce uklidili dům, možná dokončili ještě nějaké pracovní resty. Stres opadl a vy máte konečně chvilku pro sebe. Spát ještě nepůjdete, to byste z denního kolotoče vůbec nic neměli. Teď. Teď je ten správný čas na chvilku se zastavit a zhluboka se nadechnout. Jen pozor, ať vám nezaskočí oříšek!

Pravdou je, že jste na chvilku zaváhali, zda si i tentokrát - ostatně jako každý jiný den - doplnit misku něčím dobrým "na nervy". Dnes buráky, včera jablečný koláč od kamarádky. Zítra možná čokoláda, pozítří paprikové chipsy… 

  „Dva týdny jsem držela dietu a víte, co jsem ztratila? Čtrnáct dnů.“ Totie Fields, americký herečka dieta, žena.cz

Váha už dlouho není váš kamarád, proto jí ani tento měsíc nevyměníte ty vybité baterky. Stejně by se vám odměnila jen další nesympatickou číslicí na malém digitálním displeji…

Našli jste se v předchozím textu?

Večerní přejídání a nekonečné chutě na cokoli (především) nezdravého jsou běžným problémem mnoha z nás; zvláště v tomto období, kdy slunečních paprsků ubývá a zimy přibývá. Tělo má navíc přirozené tendence hromadit a ukládat, což mu často svým přístupem krásně umožňujeme. Jak se toho zbavit? Jak se ubránit "paní mlsné", anebo ji raději vůbec nepotkávat?

Nemusí to být tak těžké, jak by se mohlo zdát. Připravila jsem pro vás několik tipů, jak si pomoci a neřešit každodenně stejný problém. 

Co s nočním přejídáním? Prolistujte si naši grafiku, ať víte. :)

reklama
reklama