reklama

Nemůžete usnout? Lepší než prášky na spaní je masturbace, radí vědci

Špatně se vám usíná a už nevíte, co s tím? Zkuste místo počítání oveček něco příjemnějšího. Podle expertů je sebeuspokojování zázračné a dopomáhá k lepšímu usínání i následnému spánku.

Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Problém s usínáním ve svém životě řešil snad každý člověk. Za špatný spánek mohou často starosti, které dokážou snadno narušit jednu z našich nejoblíbenějších činností vůbec. 

Podle expertů s problematickým usínám a spánkem zaručeně pomůže sex nebo masturbace. Vypomoct si tak snadno zvládnou i lidé bez drahých poloviček.

"Masturbace je stejná jako pohlavní styk… Z pohledu spánku je vašemu mozku jedno, jestli jste měli sex s jinou osobou, nebo se sebou samotným," řekl podle webu LADbible doktor Jeff Foster.

Masturbace působí jako jakési sedativum. Po zdárném uspokojení se tělo zklidní a je zaplaveno serotoninem, dopaminem, prolaktinem a oxytocinem, což napomáhá k lepšímu usínání a spánku jako takovému.

Tyto hormony jsou schopny přenést tělo do totální relaxace. Užívání prášků na spaní je tak zcela zbytečné, stačí si pouze najít čas na to, udělat si v posteli hezkou chvilku, a to ať už s partnerem, nebo po své vlastní ose.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama