reklama

Silikony, co se houpou jako pravá prsa. Mají i čip!

Nové silikonové implantáty díky moderní technologii přizpůsobí svůj tvar poloze ženy a gravitaci stejně jako přirozená prsa. Navíc obsahují zabudovaný čip, který zaručuje jejich bezpečnost - a nebojte se, nejde nahmatat

Foto: Žena

Nové silikonové implantáty díky moderní technologii přizpůsobí svůj tvar poloze ženy a gravitaci stejně jako přirozená prsa. Navíc obsahují zabudovaný čip, který zaručuje jejich bezpečnost - a nebojte se, nejde nahmatat.

Nedávno propukl skandál s nekvalitními prsními implantáty, které po plastické operaci praskaly proti jiným dvakrát tak často. Firma PIP používala silikon nevhodný pro lékařské účely.

Krása a bezpečnost

"Žen, které mají zájem o operaci neubylo, spíše dnes mnohem více než dříve řeší bezpečí. Bojí se o své zdraví, a tak si implantáty důkladně vybírají," říká MUDr. Andrea Musilová.  Chtějí záruku, že jejich implantáty jsou kvalitní a vydrží minimálně deset let, které výrobci obvykle garantují.

Doporučujeme: Téma: Plastické operace

"Skoro všechny pacientky se  po kauze s PIP, ptají na značku implantátů a zda nejsou francouzské," potvrzuje MUDr. Zdeněk Pros, druhý muž ve vedení  Perfect Clinic.

Prsa s "rodokmenem"

Silikonové implantáty se zabudovaným čipem přispívají k bezpečnosti a chrání zdraví ženy  Pokud by však někdo za čipem hledal sledovací zařízení, je na omylu. Nejde totiž o GPS nebo jiné sledovací zařízení, ale o bezpečnostní technologii Q-chip. Obsahuje 15 místné číslo, které lékaři prozradí základní údaje o implantátu.

Podle doporučení amerického kontrolního úřadu FDA by totiž každá umělá prsa měl po 10 letech prohlédnout odborník.

"Lékař díky čtečce během několika okamžiků zjistí základní informace o implantátech, i kdyby žena údaje zapomněla či dokumenty k operaci ztratila," dodává doktorka Musilová z pražské kliniky Brandeis Clinic.

Ať se houpou!

Prsa s čipem, který přispívá k bezpečnosti ženy, mají dnes například tisíce Angličanek. Od nynějška budou mít tuto volbu i ženy v Čechách. "Čip nemění vzhled ani hmatový vjem či dobu hojení po augmentaci či rekonstrukčním výkonu na prsu," ujišťuje MUDr. Musilová.

Kromě čipu mají nové silikony další výhodu. Jak naznačuje jejich název Motiva ( z latinského slova pro "pohyb") reagují na polohu ženy a gravitaci stejně jako "pravá" prsa. Obsahují totiž unikátní gel ProgressiveGel Ultima, takže se přirozeným způsobem pohupují a v leže se "netyčí" jako mrtvý kámen.

Ročně si dává zvětšit či jinak upravit zhruba čtyři až pět tisíc Češek. Nejčastěji na operační stůl ulehají ženy ve věkovém rozmezí 25-35 let. Cena takového zákroku se podle velikosti a druhu implantátů a náročnosti zákroku pohybuje mezi 15 a 75 tisíc korunami.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pozor! Zfušované plastiky: Častější než byste řekli

Kyselina močová a dna: Komu hrozí a co pomáhá?

Montážní pěna v kusu hmoty: Proč nejíst párek v rohlíku

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama